Fin Mika Waltari

Fin Mika Waltari Originální název: Fin Mika Waltari

Hejkal - 2007
ISBN: 80-86026-40-X

Hejkal (2007) 80-86026-40-X 199

Kniha faktu přibližuje život a tvorbu světoznámého spisovatele na pozadí historie Finska ve dvacátém století. Miku Waltariho si zamilovali čtenáři na celém světě. Slavné a oblíbené jsou zejména jeho rozsáhlé historické romány Egypťan Sinuhet, Krvavá lázeň, Šťastná hvězda, Temný anděl a další. Už méně známá je skutečnost, že Waltari psal své slavné romány v situaci, kdy Finsko bylo po druhé světové válce poraženou zemí a hrozila mu sovětská okupace. V nemilosti byl i sám Waltari, jeho knihy byly vyřazovány z knihoven, nebo také odmítány jako pornografické. V knize Fin Mika Waltari se čtenáři dozvědí mnoho zajímavých věcí - o Waltariho chudém dětství i pozdějším závratném bohatství, propagandistickém působení za finsko-sovětské války, rozporuplném vztahu k ženám, oddanosti manželce i mimomanželských vztazích, problémech s alkoholem, a také některé překvapivé věci o Waltariho vztahu k Česku. Kniha obsahuje řadu unikátních informací, které autorce (mně) řekla Waltariho dcera a které dosud nebyly nikdy a nikde publikovány. (Založil/a: skjaninka)

Rames
  9. 1. 2013, 23:19
Autorka více než životopisnou knihu vydala svou bakalářskou práci. Najdeme zde málo z
Waltariho života, zato hodně z historie Finska , mnoho citací z jeho knih, dokonce nás nemine ani procházka Helsinkami. Celek působí neuspořádaně , navrhuji přepracovat !