Google Story

Originální název: Google Story

PRAGMA - 2007
ISBN: 978-80-7349-034-8

PRAGMA (2007) 978-80-7349-034-8 363

Toto je příběh jednoho z nejpozoruhodnějších internetových úspěchů dnešní doby. Díky pečlivému průzkumu a výborné spolupráci s Googlem vám tato kniha umožní nahlédnout do zákulisí vzniku a růstu společnosti, jejíž jméno je nejoblíbenější značkou a slovem, kterému rozumí celý svět. Její majetek je větší než jmění společností Disney's a General Motor's dohromady, její zaměstnanci se zadarmo stravují v jídelně, kterou řídil bývalý kuchař skupiny Grateful Dead, a křižují barevný areál firmy v Silicon Valley na skútrech a in-line bruslích. Gogole story je kompletní zprávou o mediální firmě poháněné nejnovějšími technologiemi, která během několika krátkých let dokázala zpřístupnit informace o čemkoli komukoli na světě. V roce 1998 ukončili Sergej Brin z Moskvy a Larry page ze Středozápadu postgraduální studium na Stanfordské univerzitě, aby, jak sami říkají, "změnili svět" vyhledávacím nástrojem, který zpřístupní jakoukoli informaci na webu zdarma. Zatímco se přesně toto podařilo ve více než stovce jazyků, mise Googlu pokračuje tím, že do své vyhledávací databáze doplňuje miliony knih, televizních pořadů a dalších věcí. Čtenáři se dozví o úžasném obchodním důvtipu a počítačové magii, jež odstartovaly ohromující vzestup této firmy; o tajné síti computerů produkujících výsledky vyhledávání rychlostí světla; o nekonvenčním přístupu, díky němuž mohla společnost ohrozit dominantní postavení Microsoftu a zatřást Wall Streetem. I když Google stoupá vzhůru, řeší složitá rozhodnutí, díky nimž se bude moci nadále rozůstat, a přitom se držet základní mantry svých zakladatelů: NEBUĎTE ZLÍ. (Založil/a: skjaninka)

prkali
  2. 2. 2013, 16:23
Knihu jsem nečetla, ale potřebovala jsem někam zavěsit roztomiloučkej kousek google-překladače (týká se to už loňskýho Wimbledonu, jak znalci nepochybně by hned poznali)... :

- Federer plavby kolem starého protivníka
- Serena zatáčky do posledních 16
- Nadal tvrdě pracuje v přímém sad vítězství
- Djokovic táhne až před davem oblíbené
- Nejlepší semeno Wozniacki pospíchá za Gajdošová