Oceán v kapce rosy

Oceán v kapce rosy

Podtitul: Zenové příběhy

Originální název: Les plus beaux contes zen

Garamond - 2005
ISBN: 80-86955-05-2

Garamond (2005) 80-86955-05-2 224

Oceán v kapce rosy je soubor nejen zenových příběhů, ale i pohádek a bajek z Dálního východu, který sestavil francouzský odborník na zen Henri Brunel. (Založil/a: cmax)

Henri Brunel Henri Brunel
*1928

Tatsume
  29. 3. 2013, 11:14
Kniha, na jejíž čtení je opravdu potřeba klid a spíše než číst, je třeba ji studovat. Některé příběhy mě velmi oslovily, u některých mi jejich pointa unikla. Budu si ji muset s odstupem času přečíst znova.
Michaela90CZ
  7. 11. 2012, 17:26
Kniha je plná krátkých a zajímavých zenových příběhů, pohádek i bajek. Většina z nich pochází z Japonska, ale některé jsou i z Indie, Číny nebo z Vietnamu. Na konci povídky Vás samozřejmě čeká nějaké to ponaučení. Autorova charakteristika knihy: „Ocitáme se v dobách dávno minulých někde na vesnickém tržišti u nohou zenového mistra, který se zde zastavil na cestě. Stmívá se a my, ukolébáváni rytmem jeho slov, začínáme snít...“
Kapitoly: Samuraj a divoké kachny, Dva mniši a loďka, Překrásná Ošókun, Kdy je čas zemřít?, Osel v Číně a další.
jejka25
  30. 1. 2013, 12:02
Miluji zenové příběhy pro jejich hloubku, obsah a smysl, který mnoha lidem uniká. Bohužel se u nás v knihovně jich moc nevyskytuje...o to byla větší radost, když jsem na tuto knihu narazila.