Horká krev - odchody a návraty

Horká krev - odchody a návraty Originální název: Partir revenir - les passions vives

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1431-1

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1431-1 222

Divadelnímu herectví ji naučil Jean Cocteau při práci na hře Psací stroj, pro film ji objevil Luchino Visconti ve snímku Rocco a jeho bratři). Francii dojímala k slzám ve filmu Zemřít na lásku Andrého Cayatta a přiváděla k smíchu v Audiardově Nepije, nekouří, neflirtuje, ale ráda mluví. Již na konzervatoři o ní učitelé říkali, že může hrát cokoli, a Girardotová skutečně hrála v komediích, dramatech, ve filmu i na divadle, a dokonce také zpívala. Dodnes zůstává nejpopulárnější herečkou francouzského filmu. Annie Girardotová v této knize svým nenapodobitelným stylem, jemuž nechybí ani ironie a nadhled, poprvé hovoří o životě plném emocí a vyznává se ze své lásky k filmu a herecké profesi. (Založil/a: skjaninka)

Annie Girardot Annie Girardot
*25.10.1931 - †2011

Peter.Melon
  18. 7. 2011, 19:22
Pěkná kniha o legendární francouzské herečce Annie Girardot.Doporučuji vám ji.Mně se líbí.Hodnotím ji kladně-8/10 bodů.Zkuste přečíst.Určitě si přijdete na své.