Čekat vaše odpověď

Originální název: Await Your Reply

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0338-0

Argo (2010) 978-80-257-0338-0 328

Největší potíž má u brilantního románu amerického autora z Clevelandu v Ohiu kritika s žánrovým zařazením - hranice mezi pulp fiction a vysokou literaturou je velmi úzká. Od počátku je jasné, že tři nesourodé vyprávěcí roviny budou do sebe nějak zapadat.
V jedné sledujeme příběh Milese Cheshirea, který nepřestává ani po letech hledat svého bratra-dvojče -­­ ten za sebou nechává tajemné, pracně a podivně konstruované stopy a svého bratra vodí z jednoho neuvěřitelného místa na druhé.
Ve druhé linii sledujeme příběh vyprávěný očima studentky střední školy, znuděné životem na malém městě, která uteče se svým charismatickým profesorem matematiky do opuštěného motelu kdesi v Nebrasce a která začne tušit, že všechno není, jak se zdálo být.
Třetí vypravěč začíná šokující akcí: s uříznutou paží položenou v autě mezi nimi ho ve tři ráno veze jeho otec do nemocnice. (Založil/a: Misoponia)

Dan Chaon Dan Chaon
*??.??.1964

Jana Edita
  14. 11. 2016, 8:38
Velmi originální text. Tři příběhy se od samého začátku rozvíjely opravdu slibně, ale samotný závěr jsem bohužel nepochopila.
Zuzzi
  1. 9. 2014, 20:48
Tří zdánlivě nesouvisející příběhy, které se ke konci prolnou a vzájemně doplní. Během čtení tušíte, že spolu jednotlivé linky souvisí a občas přemýšlení nad tím "jak" přehluší samotný děj. Přesto v knize není stěžijní samotná dějová linka, ale otázka identity - je nám identita "dána" (jménem, zkušenostmí, výchovou, okolím ve kterém se pohybujeme apod.), nebo ji můžeme měnit a utvářet podle okolností a potřeb (byť víceméně svobodně, ale ne zcela bez následků)?
Hodnocení 8/10