Podobojí

Podobojí Originální název: Podobojí

Severočeské nakladatelství - 1991
ISBN: 80-7047-045-3

Severočeské nakladatelství (1991) 80-7047-045-3 179

Román je první kniha volné trilogie (Kukly, Théta). Středem děje jsou Olšanské hřbitovy, kde se postavy shledávájí bez ohledu na čas, překračují prostory svých světů a společně vytvářejí naše dějiny. (Založil/a: čambarinka)

nevermore
  12. 3. 2013, 11:22
Podobojí je unikátní počin české literatury, žádný román s podobnou strukturou jsem dosud nečetl. Myšlenku propojení světa živých se světem mrtvých však vidím trošku jinak a po pravdě s řadou věcí (jako sdílení věcí, vzájmená interakce atd.) se nemůžu ztotožnit. V knize téměř neexistuje přímá řeč a první kapitolky (tedy svět živých) mi přišly podstatně lepší než zbytek knihy, který už mi ke konci začal připadat poněkud zdlouhavý (i přes celkovou krátkost) a fádní. Vím, že se jedná o dílo klasické, vyzdvihované, přesto si dovolím hodnotit po pocitové stránce...
ivizzz
  15. 4. 2014, 20:01
Absolutně jeden z nejlepších románů, který jsem kdy měla v ruce. Pokud se tomuto počinu dá ovšem říkat román. V knize není prakticky žádný děj, ale přesto ji přečtete jedním dechem. Vyhlídka na posmrtný život je zase jednou o něco děsivější, depresivnější...a milovaní mrtví jsou mi najednou blíž.