Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Úvod do neštěstí

84%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Úvod do neštěstí

Nejnovější vydání:
Portál - 2010
ISBN: 978-80-7367-675-9
Počet stránek: 95
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2010) 978-80-7367-675-9 95

Kultovní kniha amerického psychologa rakouského původu značné části čtenářů ukáže, v kolika disciplínách aspiruje na nešťastníka a jak se v nich zdokonalit. Metody jsou to jednoduché, hojně užívané a člověku se dostane podrobného návodu, jak na to. Vše je odkoukáno z praxe a ověřeno. V podobném duchu pak na Úvod do neštěstí navazuje pokračování s názvem Všechno dobré je k něčemu zlé, kde se může již zkušený a proškolený nešťastník pokusit najít „patent“ na rozum. Příkladem komunikačního cvičení nešťastníka-začátečníka může být následující: „Řekněte, nebo udělejte něco, co může být chápáno vážně, ale také v žertu. Podle toho, jak vám partner odpoví, napadněte ho, že buď zesměšňuje vážnou věc, nebo že nemá smysl pro humor.“ (Založil/a: Květuš)

(více)  

Štítky

více  
Paul Watzlawick Paul Watzlawick
*25.07.1921 - †31.03.2007

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ghoulman
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 6. 2016, 17:35
Útlá, ale nápaditá publikace o tom, co (ne)dělat proto, abychom byly (ne)šťastní. Každopádně autor měl při psaní jistě již mnoho životních zkušeností. Každý, kdo žil alespoň dvacet let a občas se nad sebou zamyslel, mu nakonec dá za pravdu. Za většinu nešťastných chvil si nakonec můžeme skutečně my sami.
djarda
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 7. 2013, 17:11
Parádní zpracování psychologických problémů netradiční formou. Občas nutí člověka zamyslet se, aby pochopil problém k samým kořenům svého působení, ale věřím, že to bylo autorovým záměrem... Jen více takových knih...
-rk-
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 8. 2012, 22:47
Byl jsem nečekaně obdarován útlou knihou pojednávající o neštěstí (nebo štěstí?) od rakouského psychoterapeuta Paula Watzlawicka. Po několika málo stránkách jsem byl poněkud zaskočen, protože před touto knihou jsem přečetl několik titulů pojednávajících o úspěchu, osobním štěstí, komunikaci apod. a najednou jsem četl slova, řádky a odstavce úplně o opačných věcech. Bylo to jako světlo a tma, černá a bílá, sladké a hořké, ... Měl jsem autorovi za zlé, že popírá to, co jsem načerpal z jiných knih a co mne tak oslovilo.

Ne, nezahodil jsem knihu s odporem do kouta, i když se myšlenky tímto činem lehce zaobíraly. Četl jsem dál, přemýšlel, představoval si a nechal autorova slova působit. Zprvu to byly pouze malé záblesky pochopení, které následovaly další a další až nezbývalo, než s autorem souhlasit.

V knize autor používá mnoho citátů, příběhů a anekdot, které názorně ilustrují a pomáhají pochopit to, co je nám sdělováno. Bez těchto pasáží bych byl, přiznám se, trochu ztracen. Jsou zábavné a svěží. Je zajímavé při citacích autorů jako je Shakespear, Nietzsche, Dostojevskij a Sartre zjišťovat, jaké pravdy jsou v jejich slovech ukryty ve vztahu k (ne)štěstí, přístupu a pohledu na svět.

Kdybych měl vybrat jednu věc, která "byla adresována přímo mně", bylo by to nejspíš všem známé "Buď spontánní!". I mně tahle věta byla několikrát řečena a já si klepal na čelo, jak to vůbec někdo může říct? No a teď už tuším.