Bojoval jsem u Berlína

Bojoval jsem u Berlína

Pokračování autobiografických vzpomínek bývalého německého důstojníka, který za 2. světové války bojoval na východní frontě, je věnováno událostem konce roku 1944.
Šestadvacetiletý kapitán wehrmachtu Helmuth Nowak se po těžkých porážkách německé armády rozhodne zachránit co nejvíce svých vojáků, jeho předsevzetí je však téměř nesplnitelné, protože právě tehdy se německá armáda pouští do posledních zoufalých akcí. Definitivní porážka Německa je jen otázkou času, boje však pokračují dál, protože hlavní velení chce zastavit Rudou armádu před vstupem na německé území. Zadržet Rudou armádu do chvíle, než Německo obsadí západní vojska, měla bitva o Ardeny, kterou chtěl Hitler přinutit západní Spojence k jednání o míru. Wehrmacht byl znovu poražen, naděje, že se podaří zpomalit vítězný ruský postup, byla definitivně zmařena a na bitevních polích zůstalo v posledních okamžicích 2. světové války na tisíce zbytečně obětovaných životů. (Založil/a: Květuš)

bratr_jezek
  12. 12. 2014, 11:51
Závěr "bojů" hlavního hrdiny, kde se míchají válečné vzpomínky se soukromím, vrcholí zbytečnými boji o hlavní město Říše, kde hlavní hrdina a spousta dalších neměla jinou volbu než padnout za vlast nebo do zajetí. hlavní hrdina si radši vybral to druhé.