Nezahrada

Originální název: Nezahrada

Mezera - 2009
ISBN: 978-80-87148-10-5

Mezera (2009) 978-80-87148-10-5 225

Fantaskní mikrosvět podivínské dvojice láskyplného pěstitele zeleniny i vynálezce nejšílenějších nástrojů v jednom a jeho realitu hledajícího vnuka, říše živých nočních můr, hořkosladkých pokušení, přeludů a permanentního smrtelného nebezpečí v sedmadvaceti poeticky expresivních příbězích. Ohromný vypravěčský talent v debutu, který do české prózy vnáší syrově originální a znepokojivě podmaňující tón. (Založil/a: Raduga)

René Vaněk René Vaněk
*31.04.1983

Crocuta
  20. 5. 2015, 23:06
Směs bizarností, nechutností, humoru a zhmotnělých nočních můr, jíž vévodí autorův sofistikovaný styl a soumračná imaginace. Ať tak či onak, mimořádná, nezapomenutelná kniha.
lukexy
  23. 8. 2014, 23:28
Nejsem nijak zvlášť útlocitný, jen tak nějaká úcholnost mě nevykolejí, nemám ale rád, když se v tomto směru zbytečně tlačí na pilu. A přesně tenhle pocit jsem měl z Nezahrady. Pocit, že autor se snaží za každou cenu nastiňovat úchylné a bizarní scény. Jen tak, bez hlubšího smyslu, prostě hlavně něčím šokovat. Proto jsem knížku dočetl jen s velkým sebezapřením a nelíbila se mi.
michaelael
  11. 12. 2011, 18:14
Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Fantaskní motivy, černý humor, noční můry. Úžasná věc, mohu jenom doporučit, ale pozor! Říká se, že kniha by neměla být souzena podle obalu a u nezahrady by toto rčení mělo platit dvojnásob! Přebal vyvolává dojem, že se jedná o dětskou knihu, ve skutečnosti je to ale velmi drsná a cynická věc, která dětem do ruky určitě nepatří.
Claudia
  8. 1. 2011, 12:01
Moje v současnosti nejoblíbenější knížka. Nezahrada je kolekce příběhů o dědečkovi a malém chlapci, kteří žijí v domku uprostřed záhadné a strašidelné zahrady, z níž se nemohou dostat pryč. Člověk jakoby se při čtení kapitol propadal do čím dál strašlivější a nepravděpodobnější noční můry. Okamžiky podivínské venkovské idyly střídají chvíle hrůzy, vnuk se například při koupeli ve staré vaně stane obětí neviditelné vraždící entity, která mu do těla začne implantovat živé tasemnice. Nedá se odhadnout, čím nezahrada člověka překvapí na následující stránce, je to úžasně zákeřná knížka, která experimentuje se samotným čtenářem a podniká nenápadnou sondu do jeho podvědomí.