Originální název: Ať žijí duchové
Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Albatros - 2002

Albatros (2002) 148
Albatros (1981)

Knížka vypráví příběh party dětí z vesnické jednotřídky, které se rozhodnou opravit starý opuštěný hrad a zřídit si v něm své sídlo. Na hrad si ovšem dělá zálusk i místní podnikatel, který by si v něm chtěl zřídit firmu. Děti však mají na své straně nejenpana učitele, ale také duchy - bývalého hradního pána a jeho dceru Leontýnku. (Založil/a: skjaninka)

maurarita
  15. 8. 2015, 9:36
Úžasná ,okouzlující ,krásná a napínavá kniha pro všechny malé i velké čtenáče stejně jako filmové zpracování.
D.-e.-e.-
  20. 12. 2012, 16:50
Ač to nebývá zvykem, musím konstatovat, že všem jistě velmi dobře známý film, je zdařilejší než tato kniha. Snad je to proto, že navzdory obyčejům je předchůdcem knihy právě on, nikoli naopak. Nebo je to absencí báječných dnes již skoro kultovních písní? Je to možné. I když jsem si po celou dobu čtení představovala líbeznou tvář Leontýnky a dalších herců z filmu, postrádalo to prostě šťávu.