Přísně tajné vraždy

Přísně tajné vraždy Originální název: Přísně tajné vraždy

Vyšehrad - 2010

Vyšehrad (2010) 200

Mapuje a osvětluje tragické osudy řady obětí předlistopadového režimu, jejichž případy, často spletité až záhadné, se dodnes nepodařilo dotáhnout do konce a zjednat tak obětem přísně tajných vražd spravedlnost. Projektu scénáristky a publicistky Šárky Horákové a jejích spolupracovníků se podařilo vynést na světlo množství utajených informací a stop, a v řadě případů přispět k vyřešení a rozuzlení dlouho nevyřešených případů. Stejně jako tento dokumentární cyklus, tak ani tato kniha si neklade za cíl generalizovat, či dokonce pasovat se do pozice ,generálů po bitvě. Jde jen o snahu pravdivě vylíčit některé tragické osudy nejen našich spoluobčanů, a zároveň ozřejmit, jak nesnadná je jakákoli snaha o možnou nápravu. A s odstupem času o nesnadné pochopení a vcítění do těchto tragédií zdánlivě cizích lidí, cizích osudů a cizích domovních prahů, které mnohé z nás nechávaly lhostejnými nebo obezřetnými z představy, že nás se to netýká. (plk. JUDr. Pavel Bret). Předmluva Jefima Fištejna. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  22. 10. 2011, 7:36
Některé z popisovaných tragických osudů sice nejsou tak zajímavé, ale knihu doporučuji ke čtení už kdyby jen k uctění památky na oběti komunistického režimu.