Originální název: Lunes de fiel

Motto - 2003
ISBN: 80-7246-185-0

Motto (2003) 80-7246-185-0 237

Na lodi plující do Indie se setkají dva páry : Didier a Beatrice, zažívající lehkou nudu z dlouhodobého partnerského vztahu a Franz, ochrnutý lékař, se svou mladší, krásnou a provokativní ženou Rebeccou. Franz vypravuje Didierovi do nejintimnějších podrobností svůj příběh zvrácené lásky, která přerůstá v nenávist, a Didier, přitahován Rebeccou, pomalu začíná propadat jejímu kouzlu. Netuší však, kam až ho jeho touha přivede...

Slavné erotické drama o milostném čtyřúhelníku, které v roce 1992 zfilmoval Roman Polanski. (Založil/a: Raduga)

Pascal Bruckner Pascal Bruckner
*15.12.1948

Keatin
  3. 8. 2013, 9:53
Slovy klasika: Never more!!! Ostrý začátek, který si mi vrýval pod kůži, aniž bych o to stála, mě donutil knihu na čas odložit. Po přelouskání pasáží, které mi byly proti srsti, jsem si na vyprávění zvykla, nicméně, přišlo mi to jako tlachání o ničem. Vadilo mi taky grafické rozlišení promluvy Didiera a Franze (kurzíva), tato se mi nečetla dobře, vadilo mi to. I kdyby tento autor napsal knihy sebelepší, já už od něj, s konečnou platností, číst nic nechci. A neodpustím si poznámku ...tak choromyslnou knihu jsem opravdu ještě nečetla. Dávám dvě *.
Bernadette
  24. 3. 2015, 23:09
Divný. Dost nepředstavitelný, že by těmihle lyrickým sáhodlouhým popisy někdo vážně něco vyprávěl, nedej bože že by takového vypravěče někdo poslouchal. Didier je vážně podivná postava a kardinální blbec (ale to je záměr), který se chová dost nepochopitelně a nereálně, ale to v téhle knize snad všichni. To je k uvěřitelnosti. Co se obsahu týče, někdy je to fuj, vážně vážně fuj, že máte chuť přestat číst... Ale stejně vás to nutí dočíst až do konce, protože chcete vědět, kam až to dojde a co se s těmi divnými lidmi stane... No, závěr všechny ty podivnosti a nepochopitelnosti spojí v poměrně logické rozuzlení, ale... Možná jsem hrozně naivní, ale nevěřím, že láska je tak odporná špína, jak je tu popisovaná.
Lindice
  4. 7. 2012, 18:55
Hořký měsíc jsem četla když mi bylo asi 15 let a skoro žádná knížka na mě nezapůsobila víc než tahle. Z psychologického hlediska jde o zajímavý a lehce šílený román a když je to okořeněno tou erotikou... je to ten typ knížky, od které se těžko odlepíte. Filmové zpracování mě nikterak nenadchlo, ale na Hugha se vždycky hezky kouká.
Indio
  8. 3. 2015, 15:45
Padesát odstínů šedi se jen snaží vzdáleně přiblížit měsíci kterej září neobyčejnou sexuální přitažlivostí a vtahuje i suchary do destruktivní vášně.