Hodina smrti

Hodina smrti Originální název: Uncle Silas

Dialog - 1999
ISBN: 80-85843-67-6

Dialog (1999) 80-85843-67-6 317

Hodina smrti ( Strýc Silas) je vzrušující román, plný dobrodružného děje a ponuré psychologie postav, napsaný anglickým spisovatelem předminulého století Josephem Sheridanem Le Fanu, klasikem žánru, který těžil vkusně z atmosféry nadpřirozena a děsu. Čtěnář je v tomto díle zaveden do Anglie 19. století, do prostředí zchudlého a zdegenerovaného šlechtického rodu. Tentokrát vypráví neuvěřitelnou historii dvou vražd sedmnáctiletá dívka, která žije po smrti svého otce na panství podivínského strýce Silase, léta obviňovaného z loupežné vraždy Maud, která se jen s vypětím ubrání rafinovaně připravovanému spiknutí, nakonec objasní celou pohnutou a krví poznamenanou historii své rodiny. (Založil/a: Khabar)

-M
  19. 7. 2013, 18:01
Příběh a podstata knihy tak celkově nebyl špatný, ale ono podání.. Hodně jsem se u ní nudila a musela se do čtení nutit.
g.mess
  20. 6. 2011, 23:18
V podstatě jsem do půlky knihy doufala, že se stane ještě něco - cokoliv víc zajímavého, napínavého, překvapujícího.. a ono ne. Zdlouhavé líčení, rádoby zapletené do dialogů, které mají čtenáře pravděpodobně zmást a odvést jeho pozornost jinam. Unylé, pomalu běžící vyprávění s krátkým a nepříliš zdařilým vyvrcholením a závěrem, který je asi nejslabší částí knihy (jen chabé vysvětlení). Zkrátka a dobře, v téhle rovině nic moc.
Hodně naopak překvapila hlavní hrdinka, obyčejná dívka, která vlastně hrdinkou vůbec nebyla (ve smyslu skutečného hrdinství). Tápající, nejistá, nezkušená.. hodně dobré, po všech těch super ženách. :) Poměrně slušné líčení prostředí, chování postav (bohužel, byly většinou dost stejné, takže žádná pořádně nevynikla), krásné vylíčení lidské touhy po penězích a majetku. Docela často i úžasná atmosféra.
Za sebe netuším, kde se vzalo ono výše zmíněné "vzrušující román, plný dobrodružného děje", ale i tak v koneném důsledku hodnotím velmi kladně, i když pochybuji, že sáhnu po další knize autora.