iWoz - Steve Wozniak Muž který postavil první osobní počítač

Originální název: How I invented the personal computer

PRAGMA - 2007
ISBN: 80-7349-064-1

PRAGMA (2007) 80-7349-064-1 355

V roce 1975 se Steve Wozniak rozhodl tak trochu z legrace postavit počítač a nazval jej Apple I. O tři desetiletí později existuje stejnojmenná společnost v hodnotě miliard dolarů, která uspokojila přes třicet milionů uživatelů Apple považuje se to za dokonalost. Kniha iWOZ je historií spoluzakladatele Apple a popisuje, jak Steve Wozniak změnil tvář počítačového průmyslu. (Založil/a: skjaninka)

Steve Wozniak Steve Wozniak
*11.08.1950

Pixx-73
  11. 4. 2012, 15:43
Začátek byl poněkud rozvleklejší, detailní popisování snad všech jeho školních projektů bylo už trošku zdlouhavé, ale zbytek knihy je skvělý. Nabízí se srovnání s životopisem Jobse od Waltera Isaacsona, ten byl o trošku čtivější, ale Wozniak je mi zase mnohem bližší jako člověk. Každopádně hodně zajímava kniha.
eugeene
  31. 8. 2011, 22:48
neskutečný a přesto skutečný příběh člověka, co změnil směr vývoje techniky.... Steve vykládá velmi pohdově, kniha se mi skutečně lehce četla a zhltnul jsem ji během pár dní, což se mi nestává. Naví jsem četl v originále.
sourekm
  1. 1. 2015, 14:15
Trochu mi to připomínalo zážitky Richarda Feynmana. Asi proto, protože Feynman měl s Wozniakem stejnou zálibu. Oba byli radioamatéři. Steve Wozniak byl jeden z těch co věřil, že využití rádia povede k přenosu informací tak jak to známe dnes. Setkal se se sálovými počítači, napsal první programy pro ty sálové počítače ačkoli za to nebyl moc oceněn. Zážitek s BlueBox kdy málem skončil ve vězení. První pokusy komunikace prostřednictvím ARPANETu. Telefonní bavič díky kterému si Wozniakovi stěžovali státní úřady, poněvadž jim do kanceláří často omylem volali děti co čekali na vtip.
No a samozřejmě to nejpodstatnější, kdy v roce 1976 uvedl do provozu první osobní počítač.