Mýty: Legendy v exilu

Crew - 2014
ISBN: 978-80-744923-6-5

Crew (2014) 978-80-744923-6-5 128
Netopejr (2008) 978-80-87044-14-8 128

V New Yorku existují čtvrti, obsazené nejrůznějšími komunitami – od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém.
Vraždu.
Vraždu, která může zničit celou mýtickou komunitu.
Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až na věky.

V knize Mýty: Legendy v exilu najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy. (Založil/a: matrosh)

Plue
  19. 5. 2016, 21:06
Skvělý komiks, vtipný! Ihned jsem si zamilovala Vlka, pobavilo mě, jak se pošťuchoval s Prasátkem :D. Hvězdičku strhávám za předvídatelný konec.
matrosh
  18. 12. 2010, 23:36
naprosta bomba, která mě uplně okouzlila a řadím do své osobní top 5. tohle jsem opravdu nečekal, detektivní příběh míchající prvky christiové a chandlera zasazen do komunity pohádkových bytostí žijích v dnešním new yorku ma neskutečnej říz a vybíra si to nejlepší s takových věci jako jsou dva zmiňovaný autoři detektivek, shreka, pána prstenů (hlavně pokud jde o tu retrospektivu) a výborné dialogy a la warren ellis nebo alan moore (osobně nejvíc mě dostal pinocchio). a ačkoliv tady zminuju různé vlivy, willingham je nekopíruje ale přetvořuje v nový, čistě postmoderní celek podobně jako Nail Gaiman, ale díky bohu narozdíl od něj, není emo. :P
adevr
  15. 1. 2012, 20:34
Vtipné, temné, nápadité a kéž by se vydávání dalších dílů zrychlilo...
Naštěstí jsou příběhy ze světa Fables vcelku uzavřené.
KillHurt
  10. 3. 2016, 0:20
Skvělý komiks, který v mém případě trpí tím, že jsem viděl pár sérií Once Upon a Time, čímž ztrácí na originalitě. I když seriál nepřiznává inspiraci Mýtu, opak bude pravdou. Komiks je o poznání lépe promyšlený. Nemohu si pomoc, ale nejvíc mě zaujala krátká povídka o Vlkovi v závěru sešitu a to i přesto, že předcházející příběh byl perfektní.