Mýty 2: Farma zvířat

Mýty 2: Farma zvířat Originální název: Fables: Animal Farm

Netopejr - 2009
ISBN: 978-80-87044-29-2

Netopejr (2009) 978-80-87044-29-2 128

Mýty všech zemí, spojte se!
Od té doby, co Nepřítel vyhnal Mýty z jejich původní vlasti, žijí ty nehumanoidní z nich na Farmě na severu státu New York, skrytí před všetečnými zraky lidí.
Nyní ovšem po mnoha stech letech izolace doutná na Farmě revoluce. Rozdmýchává ji štvavá rétorika Zlatovlásky a třech malých prasátek. A když Sněhurka a její sestra Růženka náhodou odhalí jejich plán osvobodit původní vlast, jsou komisaři na Farmě připraveni umlčet je... a to jakýmikoli prostředky!
V této knize najdete další pět sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.

Překladatel: Viktor Janiš
Ilustrátor: kresba tuší Steve Leialoha (Založil/a: matrosh)

matrosh
  18. 1. 2011, 23:33
Druhý díl mýtu se absolutně liší od toho prvního a willingham mě nepřestáva překvapovat a svým způsobem i fascinovat. Zatímco u prvního dílu bylo ještě jasné kdo je padouch a kdo hodný, střižené přesně po vzoru detektivek Agathy Christie. Druhý díl čerpa hlavně ze slavného díla George Orwella a postavy jsou daleko víc rozvinuté a méně jednoznačné a čtenář už si nemůže být ničím jist, dokonce ani svou náklonností k postavam. Willingham vytvořil svébytné dílo, které nemá dle mého názoru daleko k dokonalosti a mě už zbýva jen doufat, že další díl vyjde, protože už je to rok a ono pořád nic. Každopadně vřele doporučuju každému. Na mě osobně to působilo daleko víc naž Sandman.