Zpráva od nebožtíka

Zpráva od nebožtíka Originální název: Całe zdanie nieboszczyka

Ikar - 2005

Ikar (2005) 350

Hrdinkou vtipné parodické detektivky je mladá polská spisovatelka a redaktorka, která řeší nesoulad ve svém manželství studijním pobytem v Kodani, kde přítelkyně překládá její knihu do dánštiny. Jedné jarní neděle jede na dostihy, vezme si platinovou paruku, tašku s polsko-anglickým slovníkem, atlas a do poloviny uháčkovanou šálou i s háčkem. Všechny ty věci se později ukážou jako osudově důležité. Na dostizích vyhraje větší sumu, dá se pak zlákat do nelegálního doupěte hazardních her, a také zde jí přeje štěstí. Při náhlém policejním zátahu však dojde ke střelbě a naší hrdince umírá v náručí gangster, který si ji kvůli paruce splete s členkou bandy a svěří jí tajemství o ukrytém pokladu. Odtud se začíná rozvíjet fantastický děj plný útěků a pronásledování, odehrávající se postupně v Brazílii, na jachtě uprostřed Atlantiku, ve Francii, na italské Riviéře a nakonec v Polsku. (Založil/a: EwiczkaH)

#komedie
Joanna Chmielewska Joanna Chmielewska
*02.04.1932 - †2013

psychoklara
  9. 7. 2014, 11:40
Prokousala jsem se jen na stranu 37. Letos jsem přečetla 32 knih, ale tuto jedinou nechávám nedočtenou a nemám zájem se k ní vracet. Děj mě absolutně nezaujal.
Lucka D.
  11. 6. 2014, 15:52
Úžasně relaxační knížka, jejíž děj je tak nepravděpodobný, že vás to bude bavit od začátku až dokonce. Výdrž a optimismus hlavní hrdinky je neskutečný.
Laďka D.
  29. 3. 2016, 22:09
Ta to kniha je prostě super, smála jsem se jako blázen, začátek je trochu zdlouhavý, ale pak bláznivá komedie, často se k ní vracím !!
Gebaska
  25. 3. 2016, 15:42
Poprvé jsem se u čtení smála nahlas :) Je to tak bláznivé, až komické. Hrdinku úplně vidím - potrhlá, ale úporně vytrvalá ženská :)