Nikdykde (komiks)

Nikdykde (komiks) Originální název: Newerwhere

Crew - 2008
ISBN: ISBN 978-80-87083-22-2

Crew (2008) ISBN 978-80-87083-22-2 224

Kultovní fantasy román známého anglického autora převedený do komiksové podoby.

Vítejte v Podlondýně... Richard Mayhew je nudný londýnský úředníček. Nejadrenalinovější věc v jeho životě představuje sbírka kýčovitých trollů, kterými si zkrášlil pracovní stůl. Když ale doprovází svou přítelkyni na důležitou pracovní schůzku, vypadne ze zdi zraněná dívka. Richard udělá chybu a pomůže jí. Druhý den si ho lidé na ulici nevšímají, kreditka nefunguje a jeho byt je na prodej. Jako by Richard nikdy neexistoval. Dívka jménem Dvířka sloužila jako klíč do tajemného Podlondýna a Richard dveře nevědomky otevřel...

Jeho jediným přáním je vrátit se ke svému životu v horním Londýně. A tak začíná velké dobrodružství, které Richarda povede Pohyblivým trhem přes podzemní kostel Dominikánů až po Labyrint pod Londýnem. (Založil/a: Bastet)

Bastet
  12. 12. 2010, 19:00
Všem milovníkům komiksů i Neila Gaimana vřele doporučuji.
Ann-K.
  1. 4. 2014, 21:28
Musím se přiznat, že komiksu jsem rozuměla mnohem více než knížce :D ikdyž je komiks o dost kratší je v něm vše co v kníze až na to že (pro mě) jednodušeji. Doporučuju :)
Pindule
  3. 12. 2013, 11:17
Líbili se mi kresby postav, které nijak nenarušovaly moji představu hlavních hrdinů :)I když je komiks tenčí než kniha, v ději je zahrnuto vše podstatné.
Killija
  15. 10. 2016, 15:25
Nádherná knížka!!! Četla jsem pouze komiks,takže nemohu srovnávat. Mezi komiksy ji však řadím na nejvyšší příčky. Krásné do detailu vyvedené zpracování, žádné zbytečně překrvené scény (nepotřebuji detail vyřezávání očiček atd.), napínavý, přesto srozumitelný děj,od kterého se mi těžko odcházelo i skvěle vyvedený závěr-ani zkrouhnutý ani rozpitvaný, prostě podle mě tak akorát, což se obzvláště u komiksu ne vždy povede. Za mě 100% :-)
Kami5
  9. 10. 2014, 16:45
Četla jsem pouze komiks tak nemohu srovnávat, ale knížka byla pro mě srozumitelná a oceňuji hlavně nádherné kresby. Příběh mě moc bavil