Doktore, teď to chce klid!

Doktore, teď to chce klid!

Rozmluvy - 2010
ISBN: 978-80-7335-241-7

Rozmluvy (2010) 978-80-7335-241-7 511

Pokud vás Patrick Taylor už okouzlil knihou Doktore, fofrem, jde o život!, vracíte se do vesničky Ballybucklebo právem domovským. Teď to tam právě pod zdánlivě klidným povrchem jenjen vře.
Mladý doktor Barry Laverty začal u výstředního staršího kolegy Fingala Flahertieho O’Reillyho pracovat jako asistent teprve před nedávnem, ale už se v Ballybucklebo cítí jako doma. Čáru přes rozpočet mu však udělá náhlá smrt pacienta. Barryho pověst velmi utrpí a naděje, že by se mohl ve vesnici usadit jako uznávaný lékař, je silně ohrožena. Mladík si nyní musí znovu vydobýt důvěru svých pacientů, což ve venkovské komunitě, jejíž hybnou silou jsou klevety a předsudky, není snadné.
Jak se Barry vypořádá se záhadnou vyrážkou mladé prodavačky, s komplikovaným těhotenstvím, se zcela atypickou neurologickou poruchou a dalšími případy? Bude mít úspěch a dokáže očistit své jméno? A co udělá, aby spolu s O’Reillym uchránili místní hospodu, něžně nazývanou Ucouraná kačena, před hamižností radního Bishopa, který z ní chce udělat lákadlo pro turisty z Ameriky? Dobří občané Ballybucklebo přece potřebují nějaké místo, kde by si mohli připít na zdraví… (Založil/a: slide)

alča87
  28. 12. 2014, 19:30
Naštěstí jsem tento druhý díl doktorské série četla záhy po první, takže jsem si čtení náležitě užila. Je to skvělá kniha na odpočinek, plná laskavého humoru i dojemných chvilek. Fingala zbožňuji, Barryho obdivuji za jeho sílu poprat se i s nesnázemi, které na něj život v rázovité vesnici Ballybucklebo nachystal. Jenom mi chvilkami připadalo, jako bych se ocitla o víc jak sto let v minulosti (a ne pár desítek). Určitě si přečtu i další díl a moc se na něj těším.
Rutsuka
  21. 6. 2014, 19:04
Příjemná oddechovka. Pro mě možná o trochu slabší, než první díl, ale i tak se mi to moc líbilo. Bohužel jsem to četla cca dva roky po prvním dílu, což není úplně ideální, protože to přímo navazuje (v podstatě pokračuje hned následujícím dnem po konci první knihy). Takže pokud máte mizernou paměť jako já, tak doporučuji číst po sobě, protože celkem dost věcí je tu jako následek z prvího dílu a já sama jsem si to bohužel už nějak nevybavovala. Mám v plánu si přečíst i další díly této irské doktorské série :)