Batman: Rok jedna

Batman: Rok jedna Originální název: Batman: Year One

Crew - 2007
ISBN: 978-80-87083-19-2

Crew (2007) 978-80-87083-19-2 123

Legendární Frank Miller (Sin City, 300) v jedné ze svých nejslavnějších prací. Poté, co v Návratu temného rytíře popsal Batmanovy poslední dny, vrátil se v Roku jedna k začátkům slavného mstitele. A nejsou to začátky nijak jednoduché. Rok jedna sleduje příchod Bruce Waynea do Gothamu, kde si pomalu začíná uvědomovat, že stát se postrachem zločinců nebude zase tak snadné. Zároveň s ním přijíždí i čerstvě ženatý poručík Gordon, který vstupuje do policejního sboru a zjišťuje, že poctivý polda to v něm nebude mít snadné. Temný a syrový příběh patří spíš do kategorie „detektivka drsné školy“ než superhrdinský komiks. I v podání malíře Davida Mazzucchelliho je Gotham spíše „do špíny zamilované velkoměsto“ než gotický lunapark známý z filmů. U knihy je množství bonusů, včetně původních náčrtků, scénářů a minikomiksů! * Tímto komiksem se inspiroval úspěšný film Batman se vrací. (Založil/a: spartik)

Gustik5
  20. 10. 2016, 17:12
Frank Miller se svými spolupracovníky vytvořil drsný, uvěřitelný příběh s řadou zapamatovatelných momentů, jenž se po právu stal kultem a podstatně rozšířil počátek jedné z nejlepších komiksových postav, jež byly kdy vytvořeny. Zároveň také v době kdy vznikl svým pojetím předznamenal směr, jímž se následně superhrdinský komiks ubíral. Tento komiks je zkrátka matným, obhroublým klenotem, jenž zkrátka ve sbírce žádného komiksového nadšence nesmí chybět… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/komiks-batman-rok-jedna-2015-prvni-netopyri-rok-v-gothamu/
Desmond
  10. 2. 2015, 16:20
Asi jsem udělal chybu, když jsem si nejprve přečetl Návrat Temného rytíře a až poté Rok jedna. Kvůli tomu mi příběh nepřinesl nic moc nového, lákavého. Jedné věci ale přece jen docílil: Návratu přidávám jednu hvězdu k dobru.
waltrk
  8. 1. 2012, 15:51
"Damy a panove.
Dobre jste se najedli.
Vyjídate bohatství Gothamu. Jeho ducha.
Vase hostina je u konce.
Od teto chvile...
...Neni nikdo z vas v bezpeci."
maratach
  22. 1. 2012, 16:22
Má se stát tím největším bojovníkem proti zločinu, jakého svět kdy poznal. Nebude to mít lehké.
Roku 1986 vytvořili Frank Miller a David Mazzucchelli strhující moderní verzi Batmanova zrodu. Oprášili legendu a vdechli jí nový život.
Po Návratu temného rytíře, Millerově dystopické legendě o Batmanových posledních dnech, je tu Rok jedna s novou vizí počátku klasické postavy.
Tato kniha obsahuje kompletní komiksový příběh, novou předmluvu Franka Millera a kreslený doslov Davida Mazzucchelliho. Příběh doplňuje více než čtyřicet stran bonusů, náčrtků postav, návrhů stránek, nákresů a mnoha dalších věcí, díky kterým budete moci nahlédnout do zákulisí vzniku dnes už kultovního díla.
Standa&Nikol
  22. 1. 2015, 15:44
Úžasný komiks, který jen tak neomrzí. Batman sice před tímto komiksem existoval již dlouho, ale teprve v tomto díle se zrodila ta pravá Batmanovská legenda. Úžasná kresba a strhující dramatický děj vás vtrhne do sebe a nepustí, dokud ho nedočtete a i poté vám nedovolí přestat myslet na něj.
S klidným srdcem můžu doporučit.

Standa