Dědictví minulosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brána - 2010
ISBN: 978-80-7243-481-7

Brána (2010) 978-80-7243-481-7 391

Děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin – v té historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho střetů s vírou keltských druidů. I současná hrdinka Abi Ruthefordová, vikářka anglikánské církve, musí hned ve svém prvním působišti na farnosti v Cambridgi čelit předsudkům nejen pro své mládí a vzhled, ale hlavně pro své neobvyklé léčitelské a vizionářské schopnosti. Její útěk do Glastonbury, posvátného kraje plného tajemství, kde podle legend měl pobývat i Ježíš, oživí dávný příběh lásky, zrady a pomsty, a zároveň pomůže pronásledované hrdince překonat složité životní nástrahy. (Založil/a: Alouatta Caraya)

Bloodym
  28. 4. 2013, 19:43
Přiznám se, že jsem ze začátku měla z této knihy strach, kvůli postavě Ježíše, hlavní hrdinky - vikářky a celkově náboženské tématiky. Autorka ale nezklamala, kniha mě bavila, ale doufám, že tím křesťanskou tématiku opustila.
Elleyne
  27. 9. 2013, 12:19
Jak tu již někdo podotknul, vadil mi trochu, ne náboženský, jako spíš křesťasnký podtext, navíc s možným danbrownovským rozuzlením...mám raději, když se spisovatelka věnuje více kelstkým druidům. Ale jinak je příběh dějově pěkný.
moonchild
  22. 10. 2013, 13:59
Líbí se mi jak tu Barbara spojuje křestanství a druidy,dva rozličné světy.Do toho střídání dvě časové lionie.
Yggdrasil
  19. 6. 2014, 13:50
No musím přiznat níže řečené - Barbara je skvělá, když se drží keltů a s tím spojenou mytologií je to úžasné - ale ta křesťanská stránka mi neseděla - celkem silně mi vadila až jsem knihu musela odložit. Možná se k ní jednou vrátím, ale brzy to nebude :/
Laďka D.
  22. 3. 2016, 12:00
Vcelku tuhý začátek, Ježíš, křesťanství, ale nakonec to dostalo úplně jinou formu něž to na začátku vypadalo a znovu super kousek se zajímavým a nečekaným koncem.
Jainie
  15. 10. 2012, 17:22
Na B. Erskine nedám dopustit, nicméně touto knihou jsem se dlouho nemohla prokousat, vadí mi hlavně náboženský podtext, kterému je věnováno dle mého až přespříliš prostoru.