Město zlodějů

Originální název: City of Thievs

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2540-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2540-1 256

V roce 1941 v Němci obléhaném Petrohradě (Pítěru neboli tehdejším Leningradě) se v cele NKVD sejdou dva mladí odsouzenci na smrt, Lev a Kolja. Oba společně dostávají poslední šanci, jak uniknout trestu – plukovník tajné služby se chystá na dceřiny vdavky a jedinou věcí, kterou se mu ve vyhladovělém městě nedaří sehnat, jsou čerstvá vejce na svatební dort.
Jejich cesta sice působí jako mise předem odsouzená k neúspěchu, nesourodá dvojice se však přesto vydává za svou jedinou nadějí na přežití, za přízračnou dvanáctkou vajec, a týdenní dobrodružství, plná nástrah a osudových setkání, poznamenají jejich životy už jednou provždy.

Benioffův nevšední román Město zlodějů o válečném utrpení, ale především o neobyčejné síle přátelství a lidskosti, si získal čtenáře na celém světě, a to díky mimořádně zdařilé kombinaci poutavě vykreslené ponuré atmosféry trpícího města v obležení, působivých osudů jednotlivých postav a odlehčeného, humorného jazyka. (Založil/a: afro09)

David Benioff David Benioff
*25.09.1970

Rames
  3. 10. 2011, 15:43
Knihu jsem koupila synovi na Vánoce a jako vždy ji přečetla ještě před svátky.Zaujal mě styl psaní .Nemá nic společného se stylem psaní ztracené generace.Je to asi současností jazyka,že vyprávění tak věříte a je tak strašidelné a hrůzné právě tím , že se přibližuje stylu mluvy a myšlení současného člověka.