Černobílá digitální fotografie - Kompletní průvodce

Černobílá digitální fotografie - Kompletní průvodce Originální název: Complete Guide to Black & White Digital Photography

Computer Press - 2010
ISBN: 978-80-251-2850-3

Computer Press (2010) 978-80-251-2850-3 224

V tomto obsáhlém knižním průvodci vás populární autor a zkušený fotograf Michael Freeman seznámí s postupy, které využívá k vytváření vlastních působivých černobílých snímků. (Založil/a: slide)

LadyEsik
  8. 3. 2013, 9:37
Tuto knihu bych ráda doporučila všem, kteří se zajímají o černobílou fotografii – ale také těm, kteří neví, proč by měla být lepší černobílá fotografie než barevná. Myslím, že jsou případy, kdy ja barená fotografie lepší volbou, ale díky této knize jsem si ujasnila, proč je dobré v některých případech sahat naopak po černobílé.

Pokud pod pojmem černobílá vidíte jen převod barevné fotografie do černobílé, máte velmi úzký záběr. S fotografií a její barevností se dá pracovat mnohem více. Úpravou kontrastů, jasů, barevných kanálů můžete vytvořit dramaticko fotku, ve které vás nijak neruší barvy.

V knize najdete jak metody úpravy v různých programech, tak, a to se mi líbilo především, se dočtete o smyslu černobílé fotografie, o jejích možnostech a uměleckém potenciálu. Doprovázeno mnoha ukázkami a pěknými fotografiemi známého fotografa Michaela Freemana.

Na konci naleznete i slovníček pojmů, užitečné odkazy, pochopitelně rejstřík a také možnosti rámování, prezentace na webu a instalace v galerii.