Krokodýlí slzy

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-808-1

BB art (2010) 978-80-7381-808-1 278

Osmá kniha série Alex Rider.
Po všech dobrodružstvích, která Alex Rider za poslední rok zažil, by se rád vrátil k životu obyčejného britského školáka. Cestu mu ale zkříží senzacechtivý novinář Harry Bulman a Alex se tak musí obrátit s žádostí o ochranu svého soukromí na starou známou MI-6.Ta však vyžaduje za pomoc protislužbu. Pod rouškou školní exkurze do výzkumného střediska geneticky modifikovaných plodin má Alex získat všechna utajená data z počítače jejího šéfa Leonarda Streika. To se mu skutečně podaří a navíc vyslechne velmi zajímavý rozhovor Streika s Desmondem McCainem, mužem s temnou minulostí, kterého svět v současnosti zná jako ředitele vlivné mezinárodní charitativní organizace První pomoc a na jehož silvestrovském večírku potkala Alexe podivná nehoda, která ho málem stála život. Dá se říci, že tam, kde dojde k nějakému neštěstí, je připravena První pomoc, anebo snad dojde k neštěstí tam, kde na ně První pomoc čeká? (Založil/a: kuburumba)

Ajka13
  23. 4. 2012, 8:53
Protože je to zatím poslední díl (i když letos vyšel další - Škorpion se vrací), okomentuju celou sérii teď. Je mi fuk, že to připomíná mladého Bonda, asi jo, a je mi fuk, že je to spíš pro mladší generace, já se u toho nehorázně bavila, každý díl byl dobře čtivý a až do samého konce napínavý. Horowitz prostě ví, jak psát, a já u téhle série zůstanu až do konce!