Originální název: World War II: Day by Day

ISBN: 9788020609151

Naše vojsko (2011) 9788020609151 192
Naše vojsko (2006) 80-206-0732-3 192
Naše vojsko (2004) 978-80-206-0915-1 192

Když německý Blitzkrieg smetl v září 1939 Polsko, vypukl zatím nejděsivější a největší konflikt v dějinách lidského rodu. Kniha Druhá světová válka. Den po dni je chronologickým popisem konfliktu od prvních výstřelů polského tažení v září 1939 až ke kapitulaci Japonců v Tokijském zálivu 2. září 1945.

Druhá světová válka. Den po dni. Jsou v ní popisovány události na všech jejích bojištích, rozhodující bitvy (Stalingrad, Kursk, Midway, Den D, Iwo Jima, Okinawa, Berlín), stejně jako boje ve vzduchu a na moři. Jsou zmiňovány i špionáž, události na domácích frontách, politické okolnosti a technické prostředky, jež měly podstatný' vliv na průběh válečných událostí. Mimo to jsou součástí knihy i zvláštní kapitoly pojednávající o klíčových osobnostech války (jako byli Hitler, Chamberlain, Churchill, Stalin, Žukov, MacArthur, Patron Manstein, Eisenhower), nejdůležitějších zbraních, událostech a otázkách strategie a taktiky.

Kniha obsahuje téměř 400 fotografií a map. (Založil/a: slide)

Antony Shaw Antony Shaw
*1973