Demonata

CooBoo - 2010
ISBN: 978-80-7447-026-4

CooBoo (2010) 978-80-7447-026-4 216
Albatros (2010)

Nová série úspěšného irského autora Darrena Shana, na kterou již nedočkavě čekají spousty fanoušků, je konečně tady!
Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s Lordem Lítost a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci:
- Svět je zvrácený...
- Magie existuje...
- Démoni jsou skuteční...
Doufá, že už nikdy znovu neprožije takovou strašlivou noc plnou smrti a temnoty. Ale plete se... (Založil/a: Maus)

Archangel_P
  25. 7. 2015, 11:55
Knížku jsem četl před několika lety, ještě jako malý, ale doteď si pamatuji, jak jsem zůstal zaraženě a s otevřenými ústy zírat na jedny z prvních stránek, kde byla situace popsána hodně syrově. Darren Shan se s tím opravdu nemazlil a dal tak knížce vše, co by měla mít.
Možná to byla dokonce jedna z mých prvních knížek, po kterých jsem se rozloučil s duhami a jednorožci a musel pokorně přijmout realitu takovou, jaká skutečně je. Zanechala ve mě velký dojem a nenechal jsem si poté ujít i několik dalších dílů, které mám pořád v knihovně.
Ajka13
  18. 4. 2012, 20:27
Nevím, jestli je to tím, že jsem nečetla další díly, ale po Darrenovi je to obrovské zklamání. Vůbec mě to nezaujalo, je to spíš takovej krvák, kterej nemá hlubší myšlenku. Ale co já vim. Třeba jsou další díly lepší a celá série tak nabývá smyslu, ale jinak...
Tomáš Fiurášek
  18. 8. 2014, 13:18
Opravdu skvělá kniha. Přesně ten Darren kterého mám rád, nechybí napětí, typické autorovo "tahání za nos", chvilky hrůzy a napětí a příběh. Rozhodně dobré.
Manon
  31. 12. 2013, 16:17
Občas mě obtěžovalo Grubbsovo pomalé přemýšlení a občas otravný a nedomyšlený postoj, ale kniha jako taková je úžasná, hlavně celková myšlenka a příběh. Přijde mi to fakt originální.
Kim
  21. 8. 2011, 22:26
Rozhodně skvělý začátek! Jsem opravdu ráda, že se v Demonatě neobjevuje ta dětskost, která byla Darrenu Shanovi. Taky jsem si oddechla, když jsem zjistila, že hl. postavou není vzorňáček, jako byl Darren. Toho mám dost. Ale Demonata je prostě poutavá, čtivá a nápad také nechybí. Je to prostě Shanovské dílo... :)
RacingF
  7. 5. 2011, 11:08
Wow! Od Darrena jsem přečetla - ne přímo ZHLTLA- řadu Upírův pomocník... Na Demonatu jsem se moc těšila a měla jsem proč... Od začátku až do konce jsem byla při čtení napnutá jako struna.... A musím se přiznat že jsem se i trošku bála xD A tak to má být. Takže tuto knihu všem vřele doporučuji... :)
kat
  8. 2. 2011, 16:35
Je to moje první knížka od tohoto autora a byla jsem velmi mile překvapena. Je opravdu velmi napínavá a rozhodně to není knížka pro děti, ačkoliv věk hlavního hrdiny by tomu odpovídat mohl. Vřele doporučuji.
Eufora
  15. 7. 2013, 17:16
Kniha do které se mi vůbec nechtělo, je nakonec tím největším překvapením. Od začátku až do konce mě kniha nepustila a nebyla jsem od ní schopná odejít, dokud jsem ji nepřečetla celou. Líbil se mi i samotný závěr, nad kterým jsem pobaveně kroutila hlavou. Celkově se stala jednou z mých nejoblíbenějších knížek, ačkoli jsem to nečekala. Tady nemám co vytknout.
Kolousek8
  11. 3. 2014, 9:50
Ze začátku dokud byl Grubbs v ústavu a chvilku po tom mě kniha nebavila.V podstatě ze začátku se nic neděje.Až ,,souboj" ke konci byl zajímavý. Po Darrenovi Shanovi jsem opravdu čekal více.
Lucpes
  31. 10. 2012, 8:11
Ságu Darren Shan zbožňuju..a tahle nová série mi přijde jako slabý odvar. Knihu jsem dočetla až na druhý pokus a to ještě spíše z povinnosti. Bratr tvrdí, že je to českým překladem, takže možná tomu dám ještě šanci v angličtině.
Mon nom est Ver
  6. 12. 2011, 18:06
Skvělá kniha! Čtivá a poutavá. Do poslední chvilky nevíte, jak to dopadne.. Když máte nějaké typy, autor vás vyvede z omylu.
Dalas Šindler
  30. 9. 2011, 15:02
Skvělá kniha od skvělého autora!!Jedna z mých nej knih.Mohlo to být delší, ale i tak super kniha.Už se nemůžu dočkat na další díly.
Sarael
  1. 8. 2011, 20:24
Velice slibný začátek další ságy. Bohužel cítím jisté zaujetí, protože pro mne navždy zůstanou jeho nejlepším dílem deníky Darrena Shana. Jak známe Darrena, tak nás jistě nezklame. Kniha byla plná napětí a i když občas čtenář ví co se dopředu stane, tak je to skvělé.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 13:26
Kniha rozhodně není špatná, z dílů Demonaty, které jsem zatím četla, pravděpodobně nejlepší. Líbí se mi popisy postav i Dervishova sídla a autorovi se dokonce podaří čtenáře hned v úvodu překvapit. Zatím mě série nezaujala tak jako upírská, rozhodně má ale dobře našlápnuto.
Bree
  16. 6. 2011, 12:15
Darren mě opět nezklamal a vtáhnul do děje tak,že jsem knihu přečetla hned dvakrát a možná bych to dokázala i potřetí,kdybych si dokázala najít chvilku času,protože jakmile knihu začnu číst, přečtu jí na jeden nádech, stejně jako všechny díly ze Ságy o upírovi Darrenu Shanovi.
Fantazie a humor autorovi vážně nechybí,možná proto mě jeho knihy tolik baví.
Jen si to představte hrát simultálně pět prtií šachu a zárověň sledovat jak váš parťák bojuje s Lordovými poskoky,aby vám umožnil jinak nerušenou hru. To naštěstí Grubbs,díky jeho laksnímu přístupu ke hře,který Lorda Lítost neskutečně vyváděl z míry,dokázal.
Mizi
  17. 4. 2011, 15:14
Poutavě napsané, vtipné a místy i správně nechutné, kniha typu horor pro děti se moc často nevyskytuje. Druhý díl dočítám v angličtině a také se máte na co těšit! Btw. v Anglii už vyšlo cca 5 dílů, takže o další díly se bát nemusíte. Dal bych 95%.
adinekmit
  17. 4. 2011, 14:01
Miluju tuto knížku.Jsou tam jak už bylo řečeno smíchané perfektní vtípky se strachem.Je to moje první knížka od tohoto autora a už se moc těším na další díl ,který by měl vyjít letos v květnu.
pampaliska
  4. 4. 2011, 17:36
Tuto knížku sem četla když mi bylo teprve 13let. V té době sem se hodně bála. Teď je to jinak. Obdivuji že autor dokázal smíchat zábavu se strachem. Některé scény mě opravdu pobaví a naopak, některé zase vě mě probudí trošku strachu. Rozhodně by si jí měl každý přečíst.
Krejdom
  6. 1. 2011, 18:03
Tuhle knížku jsem četla do jedenácti v noci, tajně pod peřinou. Je velmi napínavá, krvavá :)), ale vše odlehčují úžasné vtípky a neočekávaná rozuzlení. Vřele doporučuji, obzvášť těm, co už četli ostatní knihy od autora a líbili se jim. :)