Když se zvěrolékař ožení

Originální název: All Things Bright and Beautiful

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1991
ISBN: 80-205-0174-6

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991) 80-205-0174-6 339

Román anglického veterináře, navazující na jeho knihu To by se veterináři stát nemělo, zavádí opět do světa drobných yorkshirských farmářů a zemědělců a v úsměvném nadhledu líčí vzrušující i dojemné příběhy venkovského zvěrolékaře v době, kdy se nad idylou anglického venkova stahovala mračna druhé světové války. (Založil/a: katovina)

Ariko
  12. 9. 2014, 23:48
Zbožňuji celé Herriotovo dílo a v tomto díle mě velmi pobavilo líčení zděšení při prvním setkání s novorozeným synem :D
Rames
  18. 6. 2015, 11:27
Siegfried nabádá své kolegy aby neztráceli nástroje .
......" Konec konců, je to opravdu velice snadné, roztahovat nástroje po světě, že ano? Možná že se divíte, proč já nikde nikdy nic nezapomínám - povím vám to, - je to prostě záležitost soustředěného myšlení. Když nějakou věc položím, vždycky si vštípím do mysli, že ji musím zase zvednout. a to je všechno."

Konec kapitoly. Farmář k Siegfriedovi:
....."Ale než začneme , mám tu něco pro vás." Vytáhl stetoskop. "Nechal jste ho tu, když jste tu byl naposledy."
Nastalo ticho, pak Siegfried zavrčel , jako že děkuje, a chňapl po přístroji.
Pan Kendall pokračoval. " A předtím jste tu nechal kastrační kleště. Vyhandlovali jsme si to, pamatujete? Vrátil jsem vám kleště , a vy ste tu zapomněl poslouchátko," zasmál se srdečně a dlouze.