Originální název: Remembered Death

Československý spisovatel - 1980

Československý spisovatel (1980) 232

Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem – a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin? (Založil/a: weru20)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  23. 8. 2014, 16:50
Tato detektivka mi přišla zajímavá hned ze začátku, neboť autorka představí všechny hlavní postavy a jejich myšlenkové pochody, na jejichž základě zjistíme, že si vlastně skoro každý přál oběť Rosemary mrtvou. Pak se rozeběhl samotný příběh, který mi nedal ani na chvilku oddechu, musela jsem číst celý den, až jsem se dozvěděla, kdo je vrah. Kupodivu jsem se se svým odhadem motivu i pachatele nestrefila, paní Agatha na mne tentokrát vyzrála. Myslím si, že se jedná o ne moc známou, ale kvalitní detektivku.
Buřinka
  26. 9. 2016, 7:32
Jedna z lepších detektivek královny zločinu. Jako hlavní je na počátku klasický manželský trojúhelník, který nemůže dopadnout dobře... na večírku k výročí svatby je otrávena Rosemary. Tentokrát je v roli detektiva plukovník Race...
maratach
  3. 8. 2011, 1:29
Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem - a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin?