Cantervillské strašidlo a jiné prózy

Sfinga bez záhady
Neobyčejný model
Zločin lorda Artura Savila
Obraz Doriana Graye

Překlad: J. Z. Novák (Založil/a: MrVogler)

Ariko
  4. 9. 2014, 16:29
Jedna z mála knih, na kterých se neshodnu s ojí drahou sestrou - ona miluje Strašidlo a nelíbí se jí Dorian a u mě je to naopak. Dorian je pro mě top, z psychologické části i z té ponuré atmosféry.
Prcek1992
  15. 7. 2012, 9:40
Některé prózy byly záživnější, některé nudnější, ale tak už to bývá. Každopádně musím (jako vždy) vyzdvihnout úžasného Doriana, který mě k Wildovi přivedl a přiměl mě přečíst i zbytek próz!
VerenaLord
  30. 1. 2013, 10:23
Sbírka rozličných próz, které jsou méně či více zábavné. Úžasný je Obraz Doriana Graye, je to fenomén a příběh stále velmi působivý a živý. I Cantervillské strašidlo je velice krásné, příjemně legrační a velmi zapamatovatelné.
Abigor
  23. 5. 2014, 11:29
Proč ne... Nehodnotím Obraz Doryana Graye, ale ty ostatní povídky. Jsou pěkný, nic víc, ale taky rozhodně nic míň!
Bloodym
  3. 12. 2013, 2:54
Oscara Wilda miluju pro jeho černý humor. Společenskou třídu, ve které žil dokonale znal, což se v jeho dílech projevuje velice kladně.
Manon
  29. 11. 2013, 13:44
Nejvíc se mi líbilo Cantervillské strašidlo a Zločin lorda Artura Savilla, jehož vyústění je perfetní. Za zmínku stojí také krásné ilustrace, především Cantervillského strašidla.
GAM3R22
  29. 11. 2013, 13:21
Zas a znova. To tuhle knihu vystihuje, protože nestačí přečíst ji jednou. Mou oblíbenou částí asi navždy zůstane Cantervillské strašidlo. Mám rád takový jemný humor, jaký vládne této knize, zvláště špetce černého humoru ve Zločinu lorda Arthura Savilla. Nicméně v knize jsou určité pasáže, které bych nejraději při četbě přeskočil, a které mě vyloženě nudily. Hlavně kůli tomuto faktu srážím jednu hvězdičku a dávám 4/5.
ubeilah
  27. 6. 2013, 21:42
Kniha mého dětství, kterou jsem musela oprášit kvůli povinné četbě Doriana. Přestože Dorian mě nenadchl zdaleka tolik jako Cantervillské strašidlo, když mi bylo 7, musela jsem si celou knihu přečíst znovu. A znovu jsem byla nadšená z úžasného Wildeho humoru. Pět hvězd nedávám jen kvůli občasné nezáživnosti.