Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Veletrh splněných přání

62%
3 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Veletrh splněných přání
 Všechny obaly
Veletrh splněných přání
 Všechny obaly
Originální název: Veletrh splněných přání

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 1964
Počet stránek: 71
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 36x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1964) 71

Páralova první novela, Veletrh splněných přání, vyšla poprvé v roce 1964 s podtitulem „Příběh pokleslé aktivity“ a stala se první částí „černé pentalogie“, nazvané také Pět způsobů ukájení, ve které se Páral inspiroval slavnou Balzacovou Lidskou komedií. Hlavním hrdinou příběhu je Milan Renč, který pracuje jako vedoucí chemické laboratoře. Je to příjemný mladý muž, inteligentní, dobrý pracovník. Jediné, co ho ale provokuje, je každodenní mechanická práce v laboratoři, nezajímá ho a nevěří v její smysl. Když spolu s autorem sledujeme krok za krokem jeho denní i týdenní cyklus, týkající se pracovního i soukromého života, uvědomíme si hrůzu toho, co naoko vypadá jako spořádaný úspěšný život. (Založil/a: idego)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Peetuliska
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 11. 2014, 10:22
Popis každodennosti a všechnosti dnů Milana Renče. Zde není na prvním místě příběh, který je v podstatě analýzou chození do práce, pojídáním sladkého a dialogy převážně se ženami, ale forma, jakou je to psané. Pro mě celkově to bylo nemastné neslané.
knihomotýl
40% 40% 40% 40% 40%
  16. 10. 2014, 17:42
Páralova prvotina. Ze začátku mi byla forma nesympatická, později se to sice zlepšilo, ale stále to drhlo. Milan byl fajn postava, ale neustále přítomné zobrazování stereotypu mě po několika stránkách mírně rozčilovalo. Příběh jakž takž ušel, ale pochopila jsem, o co se jedná, až po třetím přečtením věty - některé se klidně táhly na celou stránku (perlou jsou strany 68-69 - to celé je jedna věta). Za největší klad této knihy považuji dialogy, které jsou humorné, cynické a úderné. Konkrétně rozhovory Milan-Flo se mi líbily nejvíce. A stojí za přečtení? Není to žádný šlágr, ale určitě to není od věci. Rozšiřování obzorů je dobrá věc, navíc můžete porovnat s Páralovy ostatními díly.