Rychlá jídla

Rychlá jídla

Podtitul: Gurmánské zážitky za pár minut

Originální název: Gordon Ramsay’s fast food

Slovart - 2008
ISBN: 80-7391-009-8

Slovart (2008) 80-7391-009-8 255

Kuchařka obsahuje 25 sestav dobře sladěných receptů na předkrm, hlavní jídlo a dezert, ale také časový rozpis přípravy, návrhy na obměny a různé rady od předního britského šéfkuchaře. (Založil/a: slide)

chrispe
  21. 11. 2014, 22:09
Líbí se mi, že to Gordon bere od základů. Krátce poradí, jaké základní suroviny byste měli (mohli) mít jak v ledničce, tak ve spíži. Čím ochutit jídlo - kromě soli a pepře různé ochucené oleje, másla, nebo třeba strouhanka - ocenila bych i vsuvku co se týče základních bylinek. Radí s jednoduchou úpravou masa a předkládá základní recepty, např. na vývary, omáčky, majonézu. Je to všechno fajn. Kniha je tištěna na tvrdém papíře, fotky jsou docela pěkný. Jen těch receptů, na který bych si troufla, je pro mě nějak málo. (Co bych chtěla zkusit: Sicilská caponata, vepřové řízky s pikantní omáčkou, pečená kuřecí prsa se zeleninou a bylinkami, zeleninové kari, mangovou, bánánovou a čokoládovou pěnu.)