Lady Fuckingham

Hodnocení:       58 %   (hodnoceno: 372x)

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Originální název: Lady Pokingham

Novela / Erotické

Dybbuk - 2009

ISBN: ISBN: 80-7181-310-9

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 31x    V přečtených V přečtených: 769x  V knihovně V knihovně: 143x      K přečtení K přečtění: 142x Právě čte Právě čte: 21x

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakušuje potěšení rozmanitého druhu – mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.

Autorství O. Wildeho je sporné; Wilde novelu údajně napsal jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth.
(Vložil uživatel: MrVogler)

Komentáře ke knize Lady Fuckingham:

Řadit:   Od nejnovejších  |  Dle kvality
vladislaus
UŽIVATEL vladislaus - 15. 12. 2011, 17:19
Odpad. Tohle asi Wilde nenapsal. Podle mne to je čísi záměrná provokace, která ho měla nebo má ještě více očernit.
Anael
UŽIVATEL Anael - 31. 8. 2012, 15:55
Knihu jsem přečetla takřka okamžitě. Vtáhla mě do děje, i když se všechno točilo jen kolem sexu. Na 19. století je to ale velmi odvážná kniha. Nemyslím si, že by ji napsal Wilde, ale ten, kdo ji napsal, měl jistě bohaté zkušenosti :)
barbiegrrrl
UŽIVATEL barbiegrrrl - 29. 11. 2010, 16:36
Přidávám se k CHARLOSINA. Tahle mystifikace je dnes docela problém, když vidím, že k některým se stále nedoneslo, že to byl jen reklamní trik. Možná by se to mělo připsat ke knize, jinak tahle fáma zbytečně mate čtenáře a zajisté není dobré myslet si, že čtu klasika, když čtu jen nějaké laciné historické porno. Chudák Wilde. Abych tak řekla, Lady Fuckingham se mi nelíbila a nikomu bych ji nedoporučila. Dokud si člověk myslí, že to napsal Wilde, je to taková perlička, a proto to také lidé čtou (stejnětak já), jinak by to asi nikoho nezajímalo. Tedy alespoň mám takový pocit. Ale možná se pletu, protože jak vidím hodnocení nemá až tak špatné.
alča87
UŽIVATEL alča87 - 20. 5. 2013, 22:41
Když jsem knihu četla, věděla jsme, že ji Wild nenapsal. Nemyslím, že je to nějaká hodnota, ale pořád je lepší si sexuální fantazii "rozvíjí" knihou než přes pětiminutové video na internetu s "dokonalými" herci.
Má to děj a v člověku to musí něco vyvolat, to mi neříkejte. Nebudu ze sebe dělat puritána a odsuzovat všechno, co obsahuje sex.
A možná bychom se divili, co se dělo v 19. století. Lidstvo je na sexu založené - to bychom tu jinak nebyli.
Pend
UŽIVATEL Pend - 11. 3. 2013, 19:28
Slavné dílko, které už hodně let koluje po internetu, konečně zde ☺ Pornografie v 19. století? Asi ano. Wilde? Těžko. Literární úroveň? Jako u pornografie.
Antonín
UŽIVATEL Antonín - 11. 12. 2011, 12:58
Počtení dobré, jinak toto dílo je hodno Markýze de Sade, a ne Oscara Wilda !!! Jinak, bych dodal, že ta ženská si uměla užít celý život. Akorát mě zarazilo to, že v tom počtu svedených žen a mužů ji nikdo neodmítnul a všichni jí podlehli !!! Ďábelská to žena !!!
Abigor
UŽIVATEL Abigor - 25. 12. 2012, 17:39
Jako porno slušný, ale jinak.. Je mi líto, že jsem za to utrácel. Nemá to děj, sloh je průměrnej... To je na pěst, že jsem se taky nechal oklamat údajným autorstvím. Dá se to v klidu přečíst za den. Raději si to stáhněte, než kupujte, tahle kniha nemá vlastně žádnej význam.
Laponka
UŽIVATEL Laponka - 19. 8. 2012, 8:49
No to se nedalo ani dočíst. Děj prakticky žádnej ..........................................................................
LeaLea
UŽIVATEL LeaLea - 22. 8. 2013, 16:28
Knížka naprosto o ničem. Jediné plus je, že se čte rychle, člověk už může po pár pornografických scénách další s klidem jen přelétnout, protože vlastně za celou dobu o nic nového nepřijde.
inhalium
UŽIVATEL inhalium - 18. 6. 2013, 20:53
V životě jsem nevěřila, že by mě kdy mohl sex v literatuře tolik nudit. A jo, jde to. Jsem ráda, že to vím.
Ruxandra
UŽIVATEL Ruxandra - 20. 8. 2011, 14:19
RENCAWIL: Nejsem žádným zastáncem tohoto díla a ani netvrdím, že autorem je Wilde, ale větší pitomost než, že v cizině toto dílo nikdo nezná jsem zatím neslyšela:) Kdokoli si může "zagůglit" a najde toto dílo bez větších problémů;) Dokonce existuje v cizině i audokniha v angličtině. Jestli jste náhodou nezadávala jen český název, který se od toho originálního liší;)
Lucy Sisk
UŽIVATEL Lucy Sisk - 5. 12. 2012, 11:38
tohle 100% není jeho dílo! Je to už i delší čas ověřené, skoro to budou dvai více let. Tohle opravdu nenpsal on.
mitote
UŽIVATEL mitote - 25. 11. 2012, 22:21
Sakra! Mám ráda Oscara Wilda a proto jsem si ji v knihkupectví koupila (nevěděla jsem o vyvráceném autorství). Teď už mi je jasný dost divný pohled prodavače..... Porno, nic než porno bez literárních kvalit. Áchjo
svenny
UŽIVATEL svenny - 15. 7. 2013, 22:59
Nejzabavnejsi na cele knizce je predstava, ze to napsal tvurce Obrazu Doriana Graye :-D
Jinak skutecne uzasna "erotika" na urovni pubertalnich snu 15ti-leteho chlapce a nebo na urovni v dnesni dobe velkych trhaku a la Crossfire :-)
ilon-a
UŽIVATEL ilon-a - 17. 6. 2013, 19:41
No, ať už to napsal kdokoliv (pochybuju o tom, že to byl Wilde), rozhodně byl dost odvážnej a měl buď hodně sexuálních zkušeností, anebo dost bujnou fantazii. :) I když sem byla na obsah knihy předem varována, hodně mě šokovala a chvílema mi až vyrážela dech, autor/ka se s tím vyloženě, s prominutím, nesral/a. Nikdy sem nic erotičtějšího a úchylnějšího před tím nečetla. I přes absolutně chybějící literární děj, některé nudné pasáže a opakování frází mě ve finále Lady Fuckingham fascinovala, líbila se mi a přišla mi vzdrušující. Tu odvahu a kuráž něco takového napsat v tý době vážně obdivuju...
G8
UŽIVATEL G8 - 29. 1. 2013, 14:07
Ačkoli to není Wildeovo dílo, tak jde (na běžné poměry) o celkem slušně a zábavně napsané porno. Celkem by mě zajímalo, co by tohle téma zplodil samotný Wilde :)
Vojtik69
UŽIVATEL Vojtik69 - 7. 11. 2010, 22:44
Nejsem žádný puritán, ale tohle na mě bylo moc. Velmi mě potěšila CHARLOSINA, když napsala, co napsala. I když teď trochu lituji, že jsem četl porno-román, který ani nenapsal klasik :-D
eliza
UŽIVATEL eliza - 2. 1. 2014, 18:37
Musím přiznat, že u této knihy postrádám nějakou vyšší literární hodnotu. Jako lechtivé erotické čtení do postele ale určitě poslouží.
Michelle S
UŽIVATEL Michelle S - 30. 7. 2013, 19:16
Kniha absolutně bez děje, v podstatě se tam pořád jenom š*ká (jinak se to tady nazvat nedá):-) Kniha mi byla velmi vychvalována, tak jsem si ji tedy přečetla a usoudila, že bych se bez znalosti tohoto díla v pohodě obešla:-))) Jednu hvězdičku dávám za pobavení (protože nuda to určitě nebyla) a druhou za tu otevřenost, která mě chvílemi donutila se u čtení červenat (a to se často nestává):-)
Ruffy
UŽIVATEL Ruffy - 17. 2. 2013, 17:20
Zajímavé porno čtení :D, ale mám ráda hlubší knihy.. :) A Oscar Wilde to zajisté není.. I přesto jsem knihu dočetla velmi rychle :D..
martinexa
UŽIVATEL martinexa - 4. 2. 2013, 15:15
Dodnes nevěřím, že to napsal Oskar Wilde. Ale nebylo to nejhorší. Je to jenom o tom, co kdo snese. :))
trynitrix
UŽIVATEL trynitrix - 29. 10. 2012, 20:02
Mno velice zajímavé až dech beroucí knížka i když trochu ehm jako bylo to slovo " lascivní" :-D ,ale zhltla jsem ji hned a myslím že mě chladnou nenechala a určitě jsem nebyla jediná :-D Byla mi kniha ne jednou doporučována a chápu proč a když máte bujnou fantasii tak nějaké věci nebyli vůůůbec špatné :-D
skranak
UŽIVATEL skranak - 21. 11. 2012, 22:21
Kniha je výborná na svoji dobu velmi odvážná, divím se že autora neupálili.:o))Mě se kniha líbila, ať už ji napsal Wilde nebo ne.
Jan_Makula
UŽIVATEL Jan_Makula - 31. 7. 2012, 10:29
Knihu jsem "jaksi" přečetl jedním dechem, ovšem tedy nevím, jestli toto dílo napsal opravdu Oscar Wilde. Každopádně celkový děj je zajímavý a samotné dílo též, proto dávám 4*
Raggen
UŽIVATEL Raggen - 22. 9. 2011, 14:00
Ať už je tohle dílko výplodem Wildea nebo ne, čte se docela dobře a samo ;o). Není to nic pro puritány, a vzhledem k tomu kdy bylo vytvořeno a o jaké době vypovídá je zajímavé, že přežilo až do dneška... Pořád lepší než dnešní porno časopisy v trafikách ;o)
Kattie
UŽIVATEL Kattie - 12. 4. 2011, 15:44
Škoda, že to nenapsal Wilde. Pak by se pod tím možná dala hledat nějaká hloubka. Třeba že v době, kdy žil, byla brána homosexualita jako něco těžce nemorálního a on by tou knihou chtěl ukázat, že to, že měl někdo normální orientaci, ještě neznamenalo, že oplýval morálkou... no nic.

Co se tedy týče knihy jako takové, těžko asi budu z doby, kdy na vás sex kouká z každého rohu kritizovat něco takového, pravda je, že mě to nikdo číst nenutil:). Kdyby se mi ale do ruky něco takového dostalo dnes a ne před osmi lety na střední škole, kdy jsem to všechno brala přece jen jinak, tak bych se asi přes pár prvních stránek nedostala.
ready19
UŽIVATEL ready19 - 3. 4. 2014, 10:39
Ty sexuální popisky by mi ani tak nevadily, kdyby to ale nebylo pořád dokola...jedna stránka jako druhá...o nic nepříjdete, když si přečtete 10 stránek a pak knížku vyhodíte :) ztráta času.
markeka
UŽIVATEL markeka - 25. 12. 2012, 12:33
Kniha se četla dobře jen ze začátku,pak se to pořád opakovalo, děj skoro nulový a samí sex :) vím ,že o tom to je,ale bavilo by mě to lépe kdyby sexuální dobrodružství popisované autorem měli pointu.
mishelin
UŽIVATEL mishelin - 11. 3. 2012, 17:39
zezačátku jsem se do této knížky bála jít a i když jde vlastně o porno, kdyby tam nebyli některé pasáže, tak je to docela hezká knížka. Uvidíme až ji dočtu do konce
charlosina
UŽIVATEL charlosina - 27. 10. 2010, 20:30
!!! Chtěla bych jen upozornit, že autorství Oscara Wilda v případě titulu Lady Fuckingham bylo již před několika lety vyvráceno, bohužel někde stále zůstává toto dílo připisováno O. Wildovi. Holt větší prodejnost vítězí nad faktickými údaji.
pauline.pokorna
UŽIVATEL pauline.pokorna - 5. 1. 2014, 18:07
Nemá děj?! Já tam viděla hned několik dějových linií, hlavně díky (bravurně) líčeným sexuálním hrátkám. A těch "zápletek" tam! Nadmíru dost! Navíc, knihu jsem nedočetla hned, člověk ten erotický náboj, který mu kniha poskytne, musí nějak ventilovat (třeba procházkou v lese ;)). Rozhodně knihu doporučuji alespoň přečíst. A Oscar Wilde opravdu autorem není, ví se to již dlouho, ale nakladatelé tento fakt zřejmě ještě nezaregistrovali.
Amadys33
UŽIVATEL Amadys33 - 3. 10. 2013, 1:46
Snahou nebylo umění, ale šokovat a patrně být mezi prvními autory tohoto typu románu, což se povedlo.
Mě osobně to dost nudilo.
Azuliana
UŽIVATEL Azuliana - 19. 9. 2013, 11:43
Je to porno, děj nebo rozvoj postav nečekejte :D (DUH!)
Ale i na porno je to svižné a vtipné. Rozhodně zábavnější než 50 odstínu šedi.
Ale i přes to je to kniha na jedno použití.
Indyi
UŽIVATEL Indyi - 22. 8. 2013, 8:42
Pro pubertální dítka jistě přitažlivá četba, ale jinak to s literaturou nemá nic společného. A Oscar Wilde vskutku není autorem.
m.i.s.u.t.k.a.
UŽIVATEL m.i.s.u.t.k.a. - 10. 7. 2013, 11:56
Hrůza, nuda, odpad! Děj vůbec žádný. Nekvalitní, laciné a trapné porno.. Jedna z mála knih, kterou jsem vůbec nedočetla..
Kozin
UŽIVATEL Kozin - 17. 12. 2012, 8:17
Než jsem začal tuto knihu číst, myslel jsem si, že nic sprostějšího než knihy od Millera a Bukowského neexistuje. Jak jsem se pletl. Na rozptýlení je to fajn, ale že by to bylo něco extra.... Je to prach sprostá pornografie. Taky se přidávám k názoru, že to asi Oscar nenapsal. I když v jeho době...
Adushig
UŽIVATEL Adushig - 5. 12. 2012, 1:18
Me se to libilo, jestli to napsal Wilde nebo ne. I pres drsny obsah me kniha pohltila a byla mym pritelem pri cestach ve vlaku.
Naharr
UŽIVATEL Naharr - 4. 12. 2012, 20:28
Mno. Nic duchaplného nebo literárně hodnotného zde nelze čekat. Kdo po této knize sáhne, tak nemůže ani nic takového čekat. Ale pokud si chcete oddychnout od složitých děl, proč ne, že? ;)
MaLim
UŽIVATEL MaLim - 13. 11. 2012, 18:04
Nemyslím si, že toto napsal Wilde...ale je to velice zajímavé čtení ;-) Asi nemá cenu doporučovat, ale zvědavost vám určitě nedá.

---------------------

jankamirtillo
UŽIVATEL jankamirtillo - 17. 7. 2012, 19:34
presto, ze ma jen par stranek, ji nejsem schopna docist uz 2 roky. Ne proto, ze by me poburovala, ale proto, ze je neuveritelne nudna.
Nico-ya
UŽIVATEL Nico-ya - 20. 1. 2012, 17:09
Čtivé porno... nic více, nic méně. Do kamen ji nehodím, ale jestli si ji znovu přečtu? Nejspíš ne...
katt
UŽIVATEL katt - 25. 9. 2011, 15:42
Na téhle knize se mi nejvíc líbilo, že jsme ji našli v knihovně křesťanské školy. Já jsem se dobře bavila ať už to napsal kdokoliv.
Coughey
UŽIVATEL Coughey - 4. 9. 2011, 23:41
Nikdo ze zde kritizujících nejspíš ani zdaleka netuší, jak je těžké kvalitní porno napsat. A tohle je hodně kvalitní.
Navíc mi přijde ubohé kritizovat něco, z čeho člověk přečetl stěží třetinu. Jsem překvapena, jak je toto dílo na čdbd nedoceněné. Škoda. Stojí za přečtení, ať už to napsala slavná tvářička nebo ne. Ale odjakživa bohužel platí, že výrobek prodává jméno...
kristina1980
UŽIVATEL kristina1980 - 28. 8. 2011, 16:25
Chce se mi zvracet. Stačily mi tři kapitoly a knihu jsem odložila. Věděla jsem, že tohle dílko má být něco peprnějšího, ale tohle jsem fakt nečekala. Uklidňuje mě akorát fakt, že tohle opravdu nepochází z tvorby Oscara Wilda.
rencawil
UŽIVATEL rencawil - 23. 7. 2011, 18:17
Kromě ČR o žádné Lady Fuckingham nikdo nikdy neslyšel ;) Zkuste si zagůglit a hledat úryvky originálního textu - nenajdete nic. Proto jsem toho názoru, že LF napsal nějaký Čech.. a že jde prostě o literární vtip.
Yrra
UŽIVATEL Yrra - 3. 6. 2011, 20:27
Na to, že jsou tu zatím jen kometáře, které spíše kritizují, tak kniha ve finéle je hodnocena celkem slušně. Je psaná ostřeji než jsem zprvu čekal, ale něco na tom je ;)
Ivkaa
UŽIVATEL Ivkaa - 11. 5. 2011, 15:16
Kdybych mohla čtenářům doporučit jednu knížku, kterou nečíst, byla by to právě tato. Obyčejné porno na papíře. To už je lepší mít k tomu i obraz se zvukem ;)
And®y
UŽIVATEL And®y - 11. 4. 2011, 19:05
Přečetla jsem sice jen kus knížky, ale myslím, že z těch pár desítek stránek jsem si udělala obrázek a že nedočtením do konce mi děj neutekl :-D. Vskutku zajímavý dílko.
jerry69
UŽIVATEL jerry69 - 25. 3. 2010, 16:32
Tak tahle kniha je hodně rozporuplná. Na jedné straně laciné porno v textové podobě, na druhé zajímavý aspekt díla klasika. Inspiraci údajně čerpal z deníků své matky, možná by se proto knize neměl upřít i jistý historicky dokumentaristický rozměr zachycující poměry v některých vrstvách tehdejší společnosti... :)