cs sk

Originální název: Lady Pokingham

Dybbuk - 2009
ISBN: ISBN: 80-7181-310-9

Dybbuk (2009) ISBN: 80-7181-310-9 208

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakušuje potěšení rozmanitého druhu – mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.

Autorství O. Wildeho je sporné; Wilde novelu údajně napsal jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth. (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  15. 12. 2011, 17:19
Odpad. Tohle asi Wilde nenapsal. Podle mne to je čísi záměrná provokace, která ho měla nebo má ještě více očernit.
Anael
  31. 8. 2012, 15:55
Knihu jsem přečetla takřka okamžitě. Vtáhla mě do "děje", i když se všechno točilo jen kolem sexu. Na 19. století je to ale velmi odvážná kniha. Nemyslím si, že by ji napsal Wilde, ale ten, kdo ji napsal, měl jistě bohaté zkušenosti :)
barbiegrrrl
  29. 11. 2010, 16:36
Přidávám se k CHARLOSINA. Tahle mystifikace je dnes docela problém, když vidím, že k některým se stále nedoneslo, že to byl jen reklamní trik. Možná by se to mělo připsat ke knize, jinak tahle fáma zbytečně mate čtenáře a zajisté není dobré myslet si, že čtu klasika, když čtu jen nějaké laciné historické porno. Chudák Wilde. Abych tak řekla, Lady Fuckingham se mi nelíbila a nikomu bych ji nedoporučila. Dokud si člověk myslí, že to napsal Wilde, je to taková perlička, a proto to také lidé čtou (stejnětak já), jinak by to asi nikoho nezajímalo. Tedy alespoň mám takový pocit. Ale možná se pletu, protože jak vidím hodnocení nemá až tak špatné.
alča87
  20. 5. 2013, 22:41
Když jsem knihu četla, věděla jsme, že ji Wild nenapsal. Nemyslím, že je to nějaká hodnota, ale pořád je lepší si sexuální fantazii "rozvíjí" knihou než přes pětiminutové video na internetu s "dokonalými" herci.
Má to děj a v člověku to musí něco vyvolat, to mi neříkejte. Nebudu ze sebe dělat puritána a odsuzovat všechno, co obsahuje sex.
A možná bychom se divili, co se dělo v 19. století. Lidstvo je na sexu založené - to bychom tu jinak nebyli.
Antonín
  11. 12. 2011, 12:58
Počtení dobré, jinak toto dílo je hodno Markýze de Sade, a ne Oscara Wilda !!! Jinak, bych dodal, že ta ženská si uměla užít celý život. Akorát mě zarazilo to, že v tom počtu svedených žen a mužů ji nikdo neodmítnul a všichni jí podlehli !!! Ďábelská to žena !!!
Abigor
  25. 12. 2012, 17:39
Jako porno slušný, ale jinak.. Je mi líto, že jsem za to utrácel. Nemá to děj, sloh je průměrnej... To je na pěst, že jsem se taky nechal oklamat údajným autorstvím. Dá se to v klidu přečíst za den. Raději si to stáhněte, než kupujte, tahle kniha nemá vlastně žádnej význam.
LeaLea
  22. 8. 2013, 16:28
Knížka naprosto o ničem. Jediné plus je, že se čte rychle, člověk už může po pár pornografických scénách další s klidem jen přelétnout, protože vlastně za celou dobu o nic nového nepřijde.
Pend
  11. 3. 2013, 19:28
Slavné dílko, které už hodně let koluje po internetu, konečně zde ☺ Pornografie v 19. století? Asi ano. Wilde? Těžko. Literární úroveň? Jako u pornografie.
Lucy Sisk
  5. 12. 2012, 11:38
tohle 100% není jeho dílo! Je to už i delší čas ověřené, skoro to budou dvai více let. Tohle opravdu nenpsal on.
Laponka
  19. 8. 2012, 8:49
No to se nedalo ani dočíst. Děj prakticky žádnej ..........................................................................
Tojaheva
  7. 10. 2014, 10:24
Pokud ste četli 120 dní Sodomy, nemůže Vás už nic překvapit. U této knížky sem se opravdu pobavila. Je to takové oddechové čtení, které ničím nenadchne ani neurazí.
svenny
  15. 7. 2013, 22:59
Nejzabavnejsi na cele knizce je predstava, ze to napsal tvurce Obrazu Doriana Graye :-D
Jinak skutecne uzasna "erotika" na urovni pubertalnich snu 15ti-leteho chlapce a nebo na urovni v dnesni dobe velkych trhaku a la Crossfire :-)
inhalium
  18. 6. 2013, 20:53
V životě jsem nevěřila, že by mě kdy mohl sex v literatuře tolik nudit. A jo, jde to. Jsem ráda, že to vím.
G8
  29. 1. 2013, 14:07
Ačkoli to není Wildeovo dílo, tak jde (na běžné poměry) o celkem slušně a zábavně napsané porno. Celkem by mě zajímalo, co by tohle téma zplodil samotný Wilde :)
Blueberry
  5. 4. 2015, 19:29
Tahle knížka mi docela zpříjemnila odpoledne. Některé výrazy byli až k popukání =). Ale nalejme si čistého vína - je to psané porno, nic víc, nic míň. Moje očekávání byla úplně někde jinde a možná právě proto mě to tak nesmírně pobavilo. Takhle sprostou knížku, navíc tak starou, se mi ještě přečíst nepovedlo xD
Michelle S
  30. 7. 2013, 19:16
Kniha absolutně bez děje, v podstatě se tam pořád jenom š*ká (jinak se to tady nazvat nedá):-) Kniha mi byla velmi vychvalována, tak jsem si ji tedy přečetla a usoudila, že bych se bez znalosti tohoto díla v pohodě obešla:-))) Jednu hvězdičku dávám za pobavení (protože nuda to určitě nebyla) a druhou za tu otevřenost, která mě chvílemi donutila se u čtení červenat (a to se často nestává):-)
Radka Pařízková
  16. 9. 2015, 20:56
Obsahuje spoiler spoiler Popravdě pořádně nevím, co si myslet. Ano kniha mě zaujala, kolikrát mě i pobavila. Takže zajímavá kniha to je, ale nic hlubokého bych v tom nehledala. Hold zvrácená společnost. Možná bych jen knihu ukončila trochu dříve. Poslední scéna na lodi mi připadala úplně zbytečná a navíc úplně zmařená. Ono celkově od té doby, co se provdala to šlo dějově mnohem více z kopce. Nemůžu říct, že by mě to sklamalo a ani naplnilo. Jen mě to velmi překvapilo svou odvážností.
Ruxandra
  20. 8. 2011, 14:19
RENCAWIL: Nejsem žádným zastáncem tohoto díla a ani netvrdím, že autorem je Wilde, ale větší pitomost než, že v cizině toto dílo nikdo nezná jsem zatím neslyšela:) Kdokoli si může "zagůglit" a najde toto dílo bez větších problémů;) Dokonce existuje v cizině i audokniha v angličtině. Jestli jste náhodou nezadávala jen český název, který se od toho originálního liší;)
ilon-a
  17. 6. 2013, 19:41
No, ať už to napsal kdokoliv (pochybuju o tom, že to byl Wilde), rozhodně byl dost odvážnej a měl buď hodně sexuálních zkušeností, anebo dost bujnou fantazii. :) I když sem byla na obsah knihy předem varována, hodně mě šokovala a chvílema mi až vyrážela dech, autor/ka se s tím vyloženě, s prominutím, nesral/a. Nikdy sem nic erotičtějšího a úchylnějšího před tím nečetla. I přes absolutně chybějící literární děj, některé nudné pasáže a opakování frází mě ve finále Lady Fuckingham fascinovala, líbila se mi a přišla mi vzdrušující. Tu odvahu a kuráž něco takového napsat v tý době vážně obdivuju...
Ghoulman
  24. 4. 2016, 12:31
Kniha vás (prosím žádné dvojsmysly) postaví před těžké dilema. Jak ji hodnotit? Je to podobné, jako by jste měli hodnotit pornofilm podle měřítek klasického narativního snímku. Zatímco u běžného umění jde o "ejakulaci" autorových myšlenek, v tomto případě jde… no… prostě jen o ejakulaci...
eliza
  2. 1. 2014, 18:37
Musím přiznat, že u této knihy postrádám nějakou vyšší literární hodnotu. Jako lechtivé erotické čtení do postele ale určitě poslouží.
Ruffy
  17. 2. 2013, 17:20
Zajímavé porno čtení :D, ale mám ráda hlubší knihy.. :) A Oscar Wilde to zajisté není.. I přesto jsem knihu dočetla velmi rychle :D..
mitote
  25. 11. 2012, 22:21
Sakra! Mám ráda Oscara Wilda a proto jsem si ji v knihkupectví koupila (nevěděla jsem o vyvráceném autorství). Teď už mi je jasný dost divný pohled prodavače..... Porno, nic než porno bez literárních kvalit. Áchjo
Vojtik69
  7. 11. 2010, 22:44
Nejsem žádný puritán, ale tohle na mě bylo moc. Velmi mě potěšila CHARLOSINA, když napsala, co napsala. I když teď trochu lituji, že jsem četl porno-román, který ani nenapsal klasik :-D
gabce
  24. 7. 2014, 13:55
no ja nevim .. ale uprmne jsem tolik sexu necekala :D .. ale jinak hodnotim ..vlastne ani nevim ....
Raggen
  22. 9. 2011, 14:00
Ať už je tohle dílko výplodem Wildea nebo ne, čte se docela dobře a samo ;o). Není to nic pro puritány, a vzhledem k tomu kdy bylo vytvořeno a o jaké době vypovídá je zajímavé, že přežilo až do dneška... Pořád lepší než dnešní porno časopisy v trafikách ;o)
Tamaruška
  6. 2. 2015, 11:42
I když jsem taktéž toho názoru, že tohle Wilde nenapsal, četla jsem to právě proto, že na tom díle bylo jeho jméno a za přečtení to vážně stálo. Poprvé jsem ji přečetla celou v knihkupectví a od té doby, co ji mám doma, ještě snad desetkrát. Nejlepší erotická kniha, co jsem kdy četla, a že jich byla spousta. Nejsem velkou fanynkou porna, knížka umí být podle mého mnohem větším afrodiziakem a sexuální napětí zde není "hrané". Člověk si ty scény může na jednu stranu představit podle svého a na druhou je to tam tak dopodrobna popsané, že se zde vzrušení dá krájet. Kam se hrabou takzvané "erotické romány" typu Fifty shades, který mají 600 stran a na první sex čekáte 200 stran a nakonec to není nic zvláštního. Fuckingham má všechno, co by měla taková knížka mít :)
charlosina
  27. 10. 2010, 20:30
!!! Chtěla bych jen upozornit, že autorství Oscara Wilda v případě titulu Lady Fuckingham bylo již před několika lety vyvráceno, bohužel někde stále zůstává toto dílo připisováno O. Wildovi. Holt větší prodejnost vítězí nad faktickými údaji.
ready19
  3. 4. 2014, 10:39
Ty sexuální popisky by mi ani tak nevadily, kdyby to ale nebylo pořád dokola...jedna stránka jako druhá...o nic nepříjdete, když si přečtete 10 stránek a pak knížku vyhodíte :) ztráta času.
martinexa
  4. 2. 2013, 15:15
Dodnes nevěřím, že to napsal Oskar Wilde. Ale nebylo to nejhorší. Je to jenom o tom, co kdo snese. :))
trynitrix
  29. 10. 2012, 20:02
Mno velice zajímavé až dech beroucí knížka i když trochu ehm jako bylo to slovo " lascivní" :-D ,ale zhltla jsem ji hned a myslím že mě chladnou nenechala a určitě jsem nebyla jediná :-D Byla mi kniha ne jednou doporučována a chápu proč a když máte bujnou fantasii tak nějaké věci nebyli vůůůbec špatné :-D
Benka
  19. 10. 2015, 23:41
Žádný duchaplný příběh opravdu nečekejte :) Příliš velká koncentrace sexuálních epizodek přešla ve stereotypní porno, zacalo me to nudit, ve třetině knihy jsem začala přeskakovat stránky. Zamyslela jsem se možná nad jednou otázkou: která ze sexuálních praktik tam nebyla? Myslím ale, že bez odpovědi se klidně obejdu ;)
Kaiella
  28. 9. 2014, 10:59
Sprosté, primitivní, neoriginální. Literárně brak. Kdyby to vyšlo v měkké vazbě, mohlo by se to po trafikách prodávat v regálu vedle porno časopisů a levných erotických povídek. Wildovo autorství bylo vyvráceno. Mohla by tedy konečně tato kniha odpojena od jeho jména na těchto stránkách? Miluji Šťastného prince a představa, že tohle levné historické porno je ve stejném seznamu u stejného autora... Chudák princ. Chudák Wilde.
skranak
  21. 11. 2012, 22:21
Kniha je výborná na svoji dobu velmi odvážná, divím se že autora neupálili.:o))Mě se kniha líbila, ať už ji napsal Wilde nebo ne.
Jan_Makula
  31. 7. 2012, 10:29
Knihu jsem "jaksi" přečetl jedním dechem, ovšem tedy nevím, jestli toto dílo napsal opravdu Oscar Wilde. Každopádně celkový děj je zajímavý a samotné dílo též, proto dávám 4*
mishelin
  11. 3. 2012, 17:39
zezačátku jsem se do této knížky bála jít a i když jde vlastně o porno, kdyby tam nebyli některé pasáže, tak je to docela hezká knížka. Uvidíme až ji dočtu do konce
Kattie
  12. 4. 2011, 15:44
Škoda, že to nenapsal Wilde. Pak by se pod tím možná dala hledat nějaká hloubka. Třeba že v době, kdy žil, byla brána homosexualita jako něco těžce nemorálního a on by tou knihou chtěl ukázat, že to, že měl někdo normální orientaci, ještě neznamenalo, že oplýval morálkou... no nic.

Co se tedy týče knihy jako takové, těžko asi budu z doby, kdy na vás sex kouká z každého rohu kritizovat něco takového, pravda je, že mě to nikdo číst nenutil:). Kdyby se mi ale do ruky něco takového dostalo dnes a ne před osmi lety na střední škole, kdy jsem to všechno brala přece jen jinak, tak bych se asi přes pár prvních stránek nedostala.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:38
Krásně napsané dílo. Musím říct, že Oscar Wilde má opravdu skvělou schopnost všechno dopodrobna popsat, tak, abych si to dokázala živě představit. Akorát sex je vlastně všechno to samé dokola, i když se tam stále děli samé orgie, tak je to stále to samé, což příběhu trochu ubližuje, ale jinak je to vážně poutavě napsané.
krisstuss
  29. 3. 2015, 20:24
Blbost bez příběhu, vždyť to nemá hlavu ani patu! Doufám, že tohle O.Wilde opravdu nenapsal, protože něco tak blbýho by snad nezvládl. Jedna věc popsána na 200 stránkách jen s výměnou partnerů ..
markeka
  25. 12. 2012, 12:33
Kniha se četla dobře jen ze začátku,pak se to pořád opakovalo, děj skoro nulový a samí sex :) vím ,že o tom to je,ale bavilo by mě to lépe kdyby sexuální dobrodružství popisované autorem měli pointu.
kristina1980
  28. 8. 2011, 16:25
Chce se mi zvracet. Stačily mi tři kapitoly a knihu jsem odložila. Věděla jsem, že tohle dílko má být něco peprnějšího, ale tohle jsem fakt nečekala. Uklidňuje mě akorát fakt, že tohle opravdu nepochází z tvorby Oscara Wilda.
mohk
  2. 3. 2016, 22:44
Knížku jsem četla před lety, když to "frčelo" v naší třídě na střední. Wilde by se možná divil, co mu je připisováno, nicméně nebudu se tvářit, že jsem knihu s opovržením odložila nedočtenou. Přečetla jsem, místy dost zaujala a dle mého názoru kniha erotické téma zpracovala lépe a čtivěji než to, co předvedl Markýz de Sade, který mě na rozdíl od tohoto počinu vlastně ani nebavil.
simca.narovcova
  25. 2. 2016, 10:11
Ze začátku se mi to líbilo, ale pak to bylo pořad stejne, všechny erotické scény byly víceméně totožné a až moc časté , že to dost odsunulo příběh. Ještě že je to krátké, jinak bych to asi nedocetla.
Ve.Er
  26. 11. 2015, 10:51
Tahle knížka mě doslova znechutila. Je o ničem, jenom hrozně vulgární. Nepovažuji se za puritánku, ale tohle opravdu nedokážu ocenit. Nechápu, že jí někdo dokáže dočíst do konce, vůbec nerozumím tomu, že jí někdo může přečíst několikrát a ještě říct, že je to dobrý. Nemá absolutně žádnou literární hodnotu, je to brak, odpad. Jsem strašně ráda, že ji nenapsal Wilde!
Night
  26. 10. 2015, 15:01
Jedno z divných děl, kde každý muž má nadmíru obrovský penis a každá žena je panna i neobvykle úzká, ale stejně jí jeden pánský pohlavní orgán v dírce nestačí. To, že zvládnou šest čísel za jeden večer už nelze ani řešit, ba ani zálibu všech aktéru v sadismu a homosexualitě. Tuto knihu jsem četl s partnerkou a často jsme se u ní smáli. Doporučuji všem, hlavně dětem, neboť si obohatí slovní zásobu o případně nesmírně důležitá slova typu: prdelo-mrdačka.
Denzrska
  5. 4. 2015, 1:48
Jako ukazka dobovych sexualnich pomeru dobre, jako kniha naprosto o nicem.. Dej to postrada uplne a tech sexualnich praktik se clovek nabazi po case az az, takze pak docela nuda...
vikhy
  23. 9. 2014, 0:53
Přečteno jedním dechem, ale žádný extra pocit. Nebyla jsem ani nadšena, ani potěšena, ani šokována. Jen jsem to tak přečetla...
Amadys33
  3. 10. 2013, 1:46
Snahou nebylo umění, ale šokovat a patrně být mezi prvními autory tohoto typu románu, což se povedlo.
Mě osobně to dost nudilo.
Azuliana
  19. 9. 2013, 11:43
Je to porno, děj nebo rozvoj postav nečekejte :D (DUH!)
Ale i na porno je to svižné a vtipné. Rozhodně zábavnější než 50 odstínu šedi.
Ale i přes to je to kniha na jedno použití.
Indyi
  22. 8. 2013, 8:42
Pro pubertální dítka jistě přitažlivá četba, ale jinak to s literaturou nemá nic společného. A Oscar Wilde vskutku není autorem.