Na Dně

Na Dně

Podtitul: Příběh jedné anorexie a bulimie

Originální název: Wasted

Domino - 1998
ISBN: 8086128253

Domino (1998) 8086128253 291

Autobiografický příběh dívky, která bojovala předlouhý zápas s oběma typy poruch příjmu potravy anorexií a bulímií. Sama tento boj nazývá „procházkou peklem“, označuje tak nekonečné roky, strávené v zajetí přejídání, zvracení, hladovění a polykání všemožných prášků, které jí měly pomoci ještě trochu zhubnout. Přestože byla několikrát hospitalizovaná, léčba nebyla úspěšná, a Marya zhubla až na 25 kg. Příběh je dosti děsivou výpovědí a současně velmi pravdivou výpovědí o životě s anorexií a bulímií. (Založil/a: Mary Cocaine)

Marya Hornbacher Marya Hornbacher
*04.04.1974

Buřinka
  19. 9. 2016, 10:34
Toto je jedna z mála knih, keré jsem nedočetla. Ta beznaděj, která z řádků čiší mě doslova na každé stránce deptala. Měla by si to přečíst hlavně děvčata, která si nechtějí přiznat, že mají nakročenou cestu do pekel.
Amaya Tomanová
  3. 6. 2014, 8:06
Naprosto strhující, pravdivá, děsivá. Vytknout se dají jen dvě věci: to, že korektor byl nejspíš při práci na knize pod vlivem LSD, a to, že podruhé už nevyšla...
P.S.: Pokud se chcete zbavit svého problému s poruchami příjmu potravy, doporučuji spíš svépomocné příručky - tahle kniha má i přes varovný tón tendence strhnout vás zpátky.
Mary Cocaine
  17. 12. 2010, 16:27
Této knížce prostě nemohu nic vytknout... Knihy o různých závislostech mě hodně baví a tato není výjimkou... Mohla bych ji číst pořád dokola... DOporučovala bych ji každému, koho nějak zajímá téma závislostí.