Originální název: Stories

- Jedinečná raketa
- Mladý král
- Infantčiny narozeniny
- Rybář a jeho duše
- Hvězdné dítě (Založil/a: MrVogler)

Abigor
  11. 7. 2014, 1:36
Dal bych **** za neúnosně dlouhý popisy těch věcí, který měly vzbudit nějakej estetickej účinek, jako drahokamy, látky atd. jenže to nejde. Proč? Jeho obrazy dojímají, jako nic jinýho. Jeho metafory jsou fajn a když pominu ty dementní popisy, tak i sloh je dobrej. Pohádky chytnou za srdce, hlavně konce. je to velice dobrá kniha, časem se k ní rozhodně vrátím a je to Wilde. To snad stačí, ne?
AnneD
  1. 5. 2016, 12:25
4 hvězdičkami hodnotím pouze Dům granátových jablek.
Wildovy pohádky mě naprosto uchvátili už ve Šťastném princi, jsou originální s nepředvídatelným koncem a nabídnou vám možnost zamyšlení se. Nicméně se mi více líbily právě pohádky ze Šťastného prince.
Odsud hodnotím pohádky Rybář a jeho duše a Hvězné dítě za ty povedenější, Mladý král a Infantčiny narozeniny za ty, co se mi četly o něco hůře.
Ale Wilda celého mohu jen doporučit!
Bludičkaa
  4. 4. 2015, 10:19
Souhlasím s Abigorem. Pokud překonáte dlouhé popisy je to zajímavá četba. Pohádky opravdu chytnou za srdce a člověk si z nich může vzít ponaučení.