Ekonomické bajky pro studované i laiky

Ekonomické bajky pro studované i laiky

Podtitul: Jak ekonomika roste a proč krachuje

Originální název: How an Economy Grows and Why It Crashes

Dokořán - 2010
ISBN: 978-80-7363-325-7

Dokořán (2010) 978-80-7363-325-7 256 přeložil Aleš Drobek

V roce 2007, kdy svět stanul na pokraji největší ekonomické katastrofy za několik generací, jen hrstka ekonomů vytušila, že se na obzoru stahují mračna. Po třech letech trápení nabízí dnes ekonomická obec řešení, která připadají většině ostatních lidí vyloženě absurdní. Je nám do omrzení opakováno, že pokud chceme splatit své enormní dluhy, musíme se zadlužit ještě víc, a že pokud chceme zbohatnout, musíme utrácet. Důvodem, proč byly jejich tehdejší předpovědi tak chabé a jejich dnešní řešení tak kontraintuitivní je to, že jen málokterý ekonom dnes svému oboru opravdu rozumí... V tomto podobenství o ekonomické historii Spojených států amerických se čtenáři setkají s mnoha povědomými postavami a událostmi. Hrdinové této knihy jako např. Frankie Rejnok, Jirka Křovák, Alan Greenhorn či Olda Barakuda nejsou jen odkazem na známé postavy americké politiky a společnosti, ale rovněž zosobňují některé obecné myšlenky a ideologie. Autoři se domnívají, že potřeba větší ekonomické srozumitelnosti nebyla ještě nikdy naléhavější než dnes, a proto zvolili žánr bajky o rybách, jako ten nejlepší a nejostřejší intelektuální nástroj k prosekání a prosvětlení ekonomické džungle. (Založil/a: Antonín)

Makulenka
  16. 5. 2016, 14:54
Přišlo mi to jako taková "ekonomie pro náctileté". Pokud má člověk alespoň základní ekonomické vzdělání, tak je pro něj tahle knížka mrhání časem...