Originální název: Kallocain

Odeon - 1989
ISBN: 80-207-0252-0

Odeon (1989) 80-207-0252-0 152

Kallocain, droga pravdy, po jejímž požití každý vyzradí na sebe i na své nejbližší i ta nejskrytější tajemství, a její objevitel, loajální spoluvoják Světového státu Leo Kall, jsou hlavními hrdiny strhujícího antiutopického románu ze vzdálené budoucnosti, kdy o světovládu soupeří Světový stát a Univerzální stát. (Založil/a: Ursulus)

Karin Boye Karin Boye
*26.10.1900 - †24.04.1941

RedDuck
  20. 11. 2013, 9:59
První stránky se mi četly těžce, jakmile jsem se však začetl tak už jsem se nemohl odtrhnout. Oproti tradiční konkurenci je mnohem úžeji zaměřená, ale také osobitější. To hlavní se odehrává v mysli vojáka a vynálezce, který je po většinu doby nesympatickým antihrdinou zcela loajálním k totalitnímu systému. Svou sugestivností na mě hluboce zapůsobila.
erteple
  4. 5. 2015, 14:44
Kniha se mi líbila, i když autorčina vize dystopie se tak nějak zatím vzdaluje aktuálním problémům, lépe popsaným spíš Orwellem a Huxleym. Pořád je to ale hutná dávka psychologie a morálky, nepříjemných otázek a nejčernějšího pesimismu. Říká se, že autorka spáchala sebevraždu několik týdnů po napsání.