Reportáž z rakve

Reportáž z rakve Originální název: Reportáž z rakve

BVD - 2010
ISBN: 978-80-254-8134-9

BVD (2010) 978-80-254-8134-9 158

Příběh jedné z kontroverzních postav českého byznysu, člověka, který je vedle Františka Mrázka a Tomáše Pitra považován za jednoho z nejmocnějších mužů podsvětí. Všechno bylo a je trochu jinak! Není náhodou, že autor měl připraven rukopis už několik let, ale obával se ho zveřejnit. Vždy, když hrozilo, že se jeho informace dostanou na veřejnost, začal někdo Miroslavu Provodovi usilovat o život. Metody byly různé - počínaje náložemi pod jeho auty a konče únosem, kdy byl pod vlivem drog ve vodní rakvi podroben fyzickému i psychickému mučení. Můžeme se jen domnívat, zda za těmito událostmi stáli vysoce postavení lidé, o nichž Miroslav Provod ví příliš mnoho, nebo reprezentanti různých mafií a rozvědek. Ostatně čtenář bude asi hodně překvapen, když se dozví, že tzv. štěchovický poklad je ve skutečnosti úkrytem nejen nacistických archivů, ale i chemických zbraní hromadného ničení, že původní Gottova vila v Jevanech (nyní Gottland) patří ve skutečnosti už od 80. let autorovi knihy, co všechno si dovolili v ne tak dávných dobách vrcholní politici našich nejsilnějších politických stran, nebo o existenci důkazu, že rodina Václava Havla získala v restituci Palác Lucerna neprávem. (Založil/a: skjaninka)

Marie Formáčková Marie Formáčková
*05.12.1952

Miroslav Provod Miroslav Provod
*1931

mi-ib
  1. 1. 2016, 15:31
Zajímavé doplňkové čtení k trilogii Kmotr Mrázek apod. Přiznám se však, že část o věděckých úspěších pana syna jsem přeskočil.