Salome

Salome
Originální název: Salomé

Orbis - 1959

Orbis (1959) 49

Příběh vychází ze známého novozákonného mýtu o princezně Salome a popravě Jana Křtitele. Je to drama o jednom dějství odehrávající se po celou dobu na veliké terase v paláci Herodově. (Založil/a: MrVogler)

Abigor
  17. 1. 2014, 18:12
Žádná komedie, nýbrž tragédie. Amorálnost už není tak krásná, jako v ostatních jeho dílech, je to silně lyrizovaný, používá přirovnání, jak nějakej prokletej básník, což může být pro někoho zajímavý, mě to otravovalo. Ty náboženský řeči se mi líbily, Salome je zajímavá postava, která nečekaně skončí. Jako drama solidní kus.
Parzifal
  18. 2. 2015, 12:37
Pro mě se jedná o jedno z nejlepších zpracování biblického motivu na divadle.Hra má jistou exotičnost, potlačované dusné napětí i rafinovanou erotičnost. Líbí se mi ještě více než zpracování této látky u Flauberta v povídce Herodias.
Elizabeth-Blain
  18. 4. 2012, 15:36
No, netuším v čem by mělo být téma originální, když Wilde zpracoval starou pověst :D Jen ji přiblížil více lidem, takže já s Ali.K nesouhlasím.
Ali.K
  15. 3. 2010, 20:35
Téma není příliš originální, dílo není příliš působivé.