Podtitul: Pitrýsek neboli Strastiplné osudy pravého trpaslíka

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03331-0

Albatros (2013) 978-80-00-03331-0 224
Knižní klub (2005) 80-242-1434-2 272
Státní nakladatelství dětské knihy (1959)

Ilustrace: Helena Zmatlíková

Knížka plná poezie, vtipu a úsměvného humoru vypráví dětem i dospělým o dobrodružstvích trpaslíka Pitrýska, který se vypravil do světa hledat spřízněnou duši, spřátelil se s taxikářem Srdcem, stal se hercem, zamiloval se do princezny Pipiny, kraloval v africké říši Bambuti, byl přenesen čápem do Dánska, rozmlouval s Andersenem, prošel říší trpaslíků Koboldingem a nakonec zmizel po šťastném shledání s princeznou Pipinou někde u Boubína.

Nové vydání klasické knížky pro malé čtenáře s obrázky oblíbené ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Veselé dobrodružství trpaslíka Pitrýska, který utekl od protivné husy z pohádkové knížky, znají malí čtenáři i z televizních Večerníčků. (Založil/a: blancap)

eliza
  3. 1. 2014, 12:18
Překrásná knížka pro děti, milovala jsem ji a četla pořád dokola. Měla jsem po tatínkovi to černé vydání, kde byla vlepená malinká obálečka se srdíčkem, ve které byl schovaný papírový Pitrísek.