Originální název: The Happy Prince

Vyšehrad - 2014
ISBN: 978-80-7429-461-7

Vyšehrad (2014) 978-80-7429-461-7 48
ARTIA (1971) 48

Soubor citlivých a moudrých umělých pohádek pro starší děti. Pohádkové příběhy zdůrazňují kladné lidské vlastnosti jako jsou dobrota, laskavost a pokora. Zároveň však také nezastírají, že právě takové chování,( když se neužívá s mírou ), může vést k ponížení a dokonce i k smrti. (Založil/a: MrVogler)

Magyana
  3. 5. 2013, 12:21
Krásné, poetické, ale strašlivě smutné pohádky - ony to vlastně ani pohádky nejsou, spíše pohádkové příběhy.
Pro malé děti nedoporučuji, i teď v dospělosti mi při čtení tečou slzy...
Keatin
  22. 8. 2012, 15:37
Krásné pohádky, které pohladí duši, ale také donutí člověka přemýšlet. Nejvíce se mi líbily pohádky Šťastný princ, Slavík a růže a Oddaný přítel.
Mariana.
  27. 10. 2012, 16:52
Co k tomu říct.. Wilde psal nádherně.. Myšlenky jeho postav a zvířat jsou tak naivní jako on ve svém cynismu zjevně nikdy jako celek nebyl, ale snad by zčásti chtěl být.. A možná zčásti i byl.. Nejsou ideály a tvoření ideového světa vždycky zčásti naivitou? Mám ráda lidi, co neohýbají svá záda kvůli společnosti- však jest známo o davu, že jeho E(I)Q je jedno z nejnižších.. A Wilde jednoznačně přečníval- inteligencí, osobností, břitkostí humoru.. Bravo! Jak jinak..
bublynka22
  10. 1. 2012, 17:56
Jestli milujete krátké srdcervoucí příběhy, které se vám zapíší do duše, neměla by vám tahle pohádkopovídka chybět.