Zmařené dětství

Originální název: Lost childhood

Millennium Publishing - 2008
ISBN: 80-86201-46-5

Millennium Publishing (2008) 80-86201-46-5 234

Tato přesvědčivá monografie zavádí čtenáře do období druhé světové války. Do nacisty okupovaného Polska. Doba a události jsou předávány očima a vnímáním židovského chlapce, devítiletého Yehudy. Je svědkem ponížení jeho otce, který je zahnán na nákladní auto a poté ho už nikdy nespatří. On, jeho matka a sestra prchají do Varšavy a pod nosem fašistické mašinérie, horlivě podporované některými Poláky, přežívají, vydávajíc se za katolíky. Dnes a denně však stojí před faktem, že jejich původ může být odhalen a oni budou okamžitě popravení, nebo deportováni do koncentračního tábora. Dílo je střízlivou připomínkou osobní daně za vyhlazování židů za druhé světové války. Kniha je mučivý portrét trpkých ztrát a zmařeného dětství. (Založil/a: skjaninka)

Yehuda Nir Yehuda Nir
*31.03.1930 - †2014

vanous95
  18. 6. 2012, 10:43
Tuhle knihu jsem četl asi ve svých 14ti letech. O to více se mě kniha dotkla. Je to napsáno skvěle a realisticky. Vcelku síla číst, jak mladý chlapec přichází před vlastníma očima o svého otce... Určitě si tuto knihu přečtu znovu.