Originální název: Le Rivage des Syrtes

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-076-8

Triton (2008) 978-80-7387-076-8 304
Odeon (1971) 306

S Pobřežím Syrt se ocitáme ve fiktivním Středomoří, kde starobylý městský stát Orsenna je už mnoho let v ustrnulém, nečinném válečném stavu se zámořským Fargestánem. V atmosféře všeobecné odevzdanosti a v mistrně popsané atmosféře starého, únavnou byrokracií a strnulostí mocenských struktur protkaného státu odjíždí mladý šlechtic konat vojenskou službu do nejvzdálenější výspy, do pevnosti v Syrtách. V byzantinsky pochmurných kulisách se ale cosi chystá, pod povrchem kvasí změna. Starý zkostnatělý svět možná brzy vybuchne, jako sopka Tängri na obzoru. (Založil/a: skjaninka)

Julien Gracq Julien Gracq
*27.07.1910 - †2007

HELLBOY-DB
  20. 11. 2016, 20:06
Co můžu stoprocentně potvrdit, je jen to, že jsem něco četl, ale už jen s matnou vzpomínkou, že se tam popisovalo nějaké město, jakási cesta někam, ale to je tak asi vše, co k tomuto blábolu (možná kritik by zaplesal jak košatým jazykem psanému), můžu říct. Tak nečtivou, nezáživnou knížku, jako je tato, už jsem v rukách dlouho neměl, větší blivajz aby čtenář pohledal. ===0%