Záhada Modrého vlaku

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2386-5

Knižní klub (2009) 978-80-242-2386-5 254
Knižní klub (1999)

Každý může zažít svou vlastní detektivku, tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě. V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist... Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace - díky své mezinárodní pověsti má také mezinárodní kontakty. Katherine prožívá nejdůležitější chvíle svého života. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  29. 4. 2014, 10:49
Nedoporučuji ke čtení. Poflakuje se tu plno nudných bohatců, pro které jsou peníze a šperky všechno. Však na to i doplatí.
Venceslao90
  12. 3. 2012, 16:12
Tak tahle detektivka se podle mého názoru Agathě moc nepovedla. Závěrečné rozuzlení je velmi komplikované a i přes opakované čtení určitých pasáží jsem to stejně všechno nepochopil...Mno, vždyť i sama Agatha tuto detektivku označila za tu nejhorší, kterou kdy napsala.
ondrasek
  15. 11. 2012, 6:56
Knihu jsem přečetl rychle (nemnoho stran + velká písmenka) a to bylo hlavní plus pro mě i pro autorku. Samotný příběh mě nijak extra nenadchl, ale ani nenudil, takže je to OK.
miiichalka
  24. 4. 2012, 17:46
Celkově není tak špatná, nicméně první polovina knihy se mi zdála zmatená, příliš složitá, a v postavách, které se vystřídaly na prvních stránkách, se mi podařilo vyznat až na konci knihy...