Trix Solier

Originální název: Nědoťopa

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-439-1

Triton (2010) 978-80-7387-439-1 422

Je mu čtrnáct, je následníkem trůnu a většinu času věnuje četbě knih a starých letopisů. Těch doporučených, ale mnohem raději těch nedoporučených. Ze dne na den se z Trixe Soliera stává sirotek a osamělý psanec na útěku. Naštěstí se Trix narodil s darem, o němž nikdo ani netušil. Pomůže mu studium magie u Radiona Šťovíčka pomstít rodiče a vrátit se na trůn? * Vtipná a čtivá fantasy nezapře svého autora, který se sice poprvé, ale zato maximálně zdařile pouští na pole literatury pro mládež. (Založil/a: kuburumba)

vladislaus
  28. 1. 2012, 19:16
První kniha od Lukjaněnka, která mne totálně zklamala. Nuda, minimum humoru, spádu a napětí. Možná se mi to nelíbilo,protože je to napodobenina mého neoblíbeného Pratchetta.
wwwhisk@s
  17. 6. 2013, 18:11
Tentokrát musím souhlasit s uživatelem vladislaus. Tuto knihu jsem se pokusila přečíst dvakrát, poprvé se mi nelíbila a nedočetla jsem ji, pak jsem se rozhodla, že jí dám druhou šanci, postoj k ní se ale nezměnil. Stálo mě i napodruhé dost přemáhání, abych ji vůbec dočetla. Trix mi byl už od prvního pohledu nesympatický a žádnou z postav jsem si skutečně neoblíbila.
Opravdu hodně velká inspirace Terry Pratchettem, hlavně co se stylu a rádobyvtipných narážek týče(ty u Pratchetta alespoň vtipné jsou). Celkově nic moc.
Sedmikráska
  30. 7. 2015, 20:37
První Lukjaněnkova kniha, kterou jsem si zcela náhodně zakoupila, a která se mi líbila od začátku až do konce. Bez vražd a upírů, laskavý příběh plný kouzel - kniha podle mého gusta. Když jsem po ní četla Noční hlídku, byla jsem zezačátku zklamaná trochu, a na konci už skoro úplně - aspoň ve srovnání s Trixem S. :)
Ismael
  14. 10. 2013, 14:11
Asi nejslabší Lukjaněnkova kniha. Přijde mi, jako kdybych něco podobnýho četl už mockrát. Nebylo to nijak originální ani zábavný. Ani jsem to nakonec nedočetl.
VeseliD
  12. 6. 2011, 11:22
Tak tahle kniha mě vyloženě dostala. Opravdu,autor začíná být známím spisovatelem knih pro mládež. Myslím,že se při čtení knihy rozhodně nudit nebudete.
Eila
  11. 4. 2011, 11:29
Velká oddechovka. Velká inspirace Terry Pratchettem. Vcelku nezajímavý příběh, ale díky neuvěřitelnému množství vtipných narážek na "náš" svět se rozhodně nikdo nebude nudit. ve srovnání s jinými díly autora nečekejte žádné pointy, výsledek víte skoro od začátku:-)