Postřehy a fikce George Orwella

Postřehy a fikce George Orwella
Originální název: Postřehy a fikce George Orwella

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1985

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1985) 99

Kritika názorů G. Orwella, které vyjádřil ve svém románě 1984 a zároveň kritika vnitřní i zahraniční politiky kapitalistických států, zejména USA.

Zdroj: www.mlp.cz (Založil/a: Ursulus)

#kritika

Bonolennes
  23. 8. 2011, 20:19
Naprosto zbytečná knížka, která má za cíl "vyložit" Orwellova díla; to činí velice neobjektivním způsobem, a vzhledem k době, ve které byl tento spisek vydán, kritizuje Orwella a jeho dílo a v rámci politické agitace vyzdvihuje Orwellovu kritiku západní společnosti. Po několika málo prvních stránkách je jasné, o co tu běží. Je jasné, že autor zde manipuluje s fakty velice podivným způsobem a snaží se připodobnit výklad aktuálně platné ideologii. Autor se zdá být neinformovaný a jsem na pochybách, zda skutečně Orwellova díla četl, zatímco se snaží čtenáře dezinformovat. Každopádně jiný úhel pohledu. Doporučuji nečíst, pokud nejste dostatečně seznámeni s Orwellovým dílem, mohlo by vás to odradit.