Za závojem slz

Za závojem slz

Podtitul: mé rozloučení s harémem

Originální název: Hinter dem Schleier der Tränen

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-396-8

Alpress (2007) 978-80-7362-396-8 253

Syrově pravdivý vlastní osud vylíčila dcera německé matky a nigerijského otce už v knize Zakázaná oáza: můj život v harému a Za zlatými mřížemi s takovou naléhavostí a přesvědčivostí, že tituly okamžitě slavily úspěch nejen v Německu, ale také v překladu do dalších jazyků. Upoutaly podrobným líčením života v sektě, věrnou znalostí barvitého prostředí afrického venkova a především dramatickým dějem. Zasloužený kladný ohlas autorku podnítil k napsání další autobiografické prózy.
Choga, kterou proti její vůli provdali za muže o třicet let staršího, ji znásilnil a nakazil ji i syna virem HIV. Choga se stala léčitelkou a na farmě zděděné po matce naplňuje svůj sen pečuje o ženy a děti se stejným údělem, kterým chybí naděje a pocit bezpečí. S odhodláním vzdoruje násilí i zrádnému viru, ale horšící se zdravotní stav jí nedovolí pokračovat v úkolu, který si vytkla. Opouští farmu, aby u své učitelky v pralese nabrala nové síly, ale po návratu na farmu zažívá další rány osudu.
3. díl autobiografie. (Založil/a: belain)

Choga Regina Egbeme Choga Regina Egbeme
*1976 - †2003

Muficek01
  30. 9. 2011, 22:57
Závěr 3. dílu je nečekaný a velice smutný. Snad poprvé mi při čtení tekly slzy po tvářích... moc dojemný příběh a mohu všem jen doporučit ke čtení..