Snad v pekle čepujou

Snad v pekle čepujou
Originální název: I hope they serve beer in hell

Columbus - 2009
ISBN: 978-80-7249-266-4

Columbus (2009) 978-80-7249-266-4 280

Povídky amerického humoristy…
Kniha povídek amerického humoristy Tuckera Maxe patří mezi ty, kterým se buď zasmějete, nebo je budete z duše nenávidět. Autorovi je 32–33 let (webové stránky se neshodují v datu jeho narození), je to bílý heterosexuální právník, který sice práva vystudoval, ale dle svých vlastních slov se jimi neživí, nýbrž se dal na psaní. Příběhy, které popisuje, se odehrály v době, kdy mu bylo od 20 do 29 let (nebo si je vymyslel). A jsou nekončícím proudem alkoholu, sexu, průjmů, zvracení… Měli byste se obrnit zvlášť dobrým žaludkem, až je budete číst, a vypnout mozek. Tuckerův smysl pro humor rozhodně není pro citlivější a sofistikovanější povahy.
A varování pro ženy: Chcete-li si uchovat dobré mínění o mužích, rozhodně si tuto knihu nekupujte! Vám na ní nebude připadat směšného nic, snad až na to, že spisovatel je neuvěřitelný hulvát, a přesto se najdou dívky, které to k němu přitahuje.
Nebo je to spíš smutné? (Založil/a: Antonín)

Tucker Max Tucker Max
*27.09.1975

togaf
  16. 5. 2014, 10:15
Tucker je fenomén, je to hovado, ale opravdu hodně vtipné hovado. A stránka 159 se pro mě stala kultovní!
Pim
  2. 8. 2014, 7:36
Na začátku knihy jsem se bavila, to ano, a četlo se to výborně. Ale celkově - je to chuť do života nebo jen chlast kam až to jde a odpovídající hulvátské chování? Nejsem pohoršena. Jen pro mne Tucker Max není žádným hrdinou. Faktem ale je, že není-li to vše výmysl, tak si po svém svou začínající dospělost asi užil naplno.
Ale to v mládí snad děláme všichni. Jedéém.
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 11:18
Je to zábavné a čte se to velmi dobře, ale mám pocit, že se Max Tucker snaží být jako Charles Bukowski...
Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 22:06
Naprosto souhlasím s Adamodry. Tucker Max je chlap, který si získal ůj obdiv, ačkoliv si ho pravděpodobně nezaslouží, ale jeho chuť k životu přebije veškeré jeho chyby.
Arnien
  14. 4. 2014, 14:13
Ať už si ty svoje příběhy vymyslel, nebo ne, je génius! Byť jsem žena a mohla bych se tímto výplodem cítit hluboce pohoršeně, snad i zklamaně nad tím, jací muži umí být, knížka se četla sama! :o) Dokonce jsem si z ní vzala i pár užitečných rad do života! :D
markeka
  24. 12. 2012, 21:23
určitě si ho nezaslouží, ale je to machr,sice bych ho nechtěla nikdy v životě potkat na akci a už vůbec ne opilá,ale fakt se to dobře četlo,samozřejmě bez zaujetí ( to by jinak ani nešlo) a taky sem se hodně nasmála,a to ,že má svuj web sem si nemyslela,ale fakt že jo,takže doporučila bych tuto knihu lidem nebo spíš ženským ,aby zjistili co se mezi námi potuluje za hajzlíky a jaké fígle používají :D btw : nečetli jste někdo i ty ostatní díly?
Kunri
  7. 2. 2013, 20:20
Není to dílo nejdokonalejší, nejčtivější ani nejlépe napsané. Tucker Max je výstřední osoba, která nemusí sedět každému. Takže proč těch pět hvězd? Protože je to v určitém smyslu slova dílo inspirující. Ne abyste se chovali jako hovado, ale abyste si sakra ten život trochu užili, když ho na svou tabulu rasu píšem jen jednou a aby se v něm bylo za čím ohlédnout. No a, že to nebude zrovna pozitivní. Pořád lepší nějaký než prázdný život. Každý by měl v sobě objevit kousek Tuckera Maxe.
Adamodry
  17. 2. 2012, 10:23
V autorovi se skrývá opravdový génius. I kdyby jeho příběhy o chlastání, blití, sraní, šukání a dělání ze sebe debila byly vymyšlené, těžko najdete jinou knihu, která vám dá větší chuť do života. Je jisté, že velké množství lidí tato kniha urazí, protože autor dokáže v jednom dni zažít více, než sposta lidí za celý života jak víme, lepší život se neodpouští. Pokud se dokážete odprostit od falešného moralismu a podíváte se na knihu očima opravdového světa, budete uchváceni.