Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nakladatelství Lidové noviny - 2013
ISBN: 978-80-7422-257-3

Nakladatelství Lidové noviny (2013) 978-80-7422-257-3 573
Nakladatelství Lidové noviny (2006) 80-7106-604-4 500

Když v roce 1996 vyšel románový debut Kanaďanky Anny Marie MacDonaldové Padněte na kolena, vzbudil nebývalou pozornost jak literární kritiky, tak širokých čtenářských vrstev, získal řadu prestižních ocenění a brzy se dočkal i značného ohlasu mezinárodního.
Na rozmáchlém epickém příběhu sester Piperových a jejich složitém vztahu k otci, zasazeném do prostředí novoskotského ostrova Cape Breton odehrávajícím se v první polovině 20. století pracovala autorka pět let a podařilo se jí vytvořit fascinující, mnohovrstevné dílo, které čtenáře dovede znovu a znovu strhovat, často šokovat a průběžně v dobrém slova smyslu bavit. (Založil/a: svatula s)

Ann-Marie MacDonald Ann-Marie MacDonald
*29.10.1958

Pim
  30. 10. 2014, 22:01
Naprosto skvělá knížka. Plná charakteristik, osudů, temnoty i světla. Mám chuť si to přečíst znovu, ale samozřejmě to odložím na později :-) Bylo to pro mne tak živé, že by to docela dobře mohl být i skutečný příběh.
Začínám přehodnocovat, co je pro mne vlastně oddechová literatura. Tohle byl pro mne fascinující oddech od všeho a ponoření se hlubin příběhu. A příběh se ponořil do mne.
Díky za tuhle knížku paní MacDonaldová, a jdu si přečíst Kam létají vrány....
kodlice
  29. 9. 2011, 13:47
Kniha, která se ke mně dostala čirou náhodou.. a díky za to, protože k téhle knize se určitě budu vracet pořád.. Škoda jen, že zůstala bez většího zájmu a propagace..