Lidožrouti z Obchoďáku

Lidožrouti z Obchoďáku
Originální název: Au bonheur des ogres

Mladá fronta - 2004

Mladá fronta (2004) 248

Kdo miluje děti a psy, bydlí v pařížské čtvrti Belville a pracuje jako obětní beránek? Kdo se vždy ocitne na nesprávném místě a ve špatnou dobu? No přece bratr rodiny, svatý Benjamin Mallausséne! V tomto prvním románu proslulé malaussénovské tetralogie pracuje smolař Mallausséne v obchodním domě, kde se právě on vždycky připlete k výbuchu bomby. A v obchodním domě se také seznámí se svou Julií, kterou čeští čtenáři znají z jeho dalších neuvěřitelných dobrodružství. Kdo si už oblíbil Benjaminovu rodinu a kamarády z arabské čtvrti, může se těšit na další ohňostroj vtipu a nápadů i patřičnou dávku napětí. A pokud někdo ještě s Malaussénem neměl tu čest, má nejvyšší čas se s ním seznámit. Nikdy už pak na něj nezapomene! (Založil/a: Terienka)

Jehla
  24. 12. 2010, 14:37
fakt hafo skvělá knížka. Jakože nemám rád detektivky, tak tuhle sem fakt žral :D. Dostalo mě to s tou nejstrašnější fotkou ... "Nevím, asi bych ji vyfotografovala" :D. Jo mimochodem ... tuhle knížku jsem koupil v penny za 39 Kč :D