Psychologický výklad pohádek

Psychologický výklad pohádek Originální název: Psychologische Märcheninterpretation

Portál - 2015
ISBN: 978-80-262-0863-1

Portál (2015) 978-80-262-0863-1 184
Portál (2008) 978-80-7367-489-2 182

V pohádkových příbězích a v osudech jejich hrdinů je člověk po staletí v symbolické podobě konfrontován s obtížemi a nebezpečími, kterým je sám v životě vystaven. M. L. von Franz ve svém, dnes již klasickém díle, interpretuje pohádková vyprávění na základě jednotlivých archetypů hlubinné psychologie a odkrývá tak v příbězích jejich uzdravující a stabilizační roli pro životní cestu člověka. Jednotlivé pojmy psychologie C. G. Junga, jež jsou pro pochopení pohádek důležité, jsou názorně vysvětleny na řadě pohádkových příběhů. Kniha vznikla z přednášek, které měla autorka v sedmdesátých letech na Institutu C. G. Junga v Curychu. (Založil/a: zinas)

Marie-Louise von Franz Marie-Louise von Franz
*04.01.1915 - †17.02.1998

Alice Bolfová
  6. 10. 2016, 19:22
Začala jsem ze špatného konce, nejdřív jsem měla po ruce tuto knížku a až teď mám klasiku od junga - vybrané spisy, kde se dozvídám podstatu. Škoda, že jsem pořadí nepřehodila, kniha by mi dala více.